Ανακοινώθηκαν από την Επιτροπή Διαιτησίας της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου, οι διαιτητές των αγώνων που ορίστηκαν από σήμερα μέχρι και τις 20 Νοεμβρίου. Συγκεκριμένα ο Μανώλης Ευσταθίου θα ταξιδέψει σε Κάλυμνο, Λέρο και Πάτμο για τις ανάγκες των αγώνων του βορείου συγκροτήματος, ενώ αύριο θα ταξιδέψουν στη Σύμη για τους δύο αγώνες ο Παναγιώτης Καρακωνσταντόπουλος και ο Γιώργος Αντωνίου. Αξίζει να σημειωθεί ότι το ντέρμπι των ανδρών Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω θα «σφυρίξουν» ο Νίκος Νικολάου και ο Ανδρέας Τρουμούσης και των παίδων (Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Κολοσσός Ρόδου), ο Άρης Φάκαρος και η Έφη Τσατταλιού.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι των παγκορασίδων Α.Ο. Σύμης- Πήγασος Κρεμαστής θα διεξαχθεί αύριο στις 11:00 και όχι την Κυριακή, ενώ η αναμέτρηση των νεανίδων στην Κάλυμνο Ε.Α.ΚΑ.- Ακαδημία θα ξεκινήσει στις 15:30 και όχι στις 15:00. Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές σε όλα τα παιχνίδια:
ΣΗΜΕΡΑ:
Δ.Κ.Γ. Κω (12:00): Φοίβος Κω- Ε.Α. Καλύμνου (ΠΠ)
(Τρουμούσης)
Κ.Γ. Κρεμαστής (14:00): Ελπίδα Πεταλούδων- Α.Ο. Σύμης (Π)
(Αντωνίου- Μελλίνη)
Δ.Κ.Γ. Λέρου (17:00): Πανιώνιος Λέρου- Ιπποκράτης Κω (Π)
(Ευσταθίου)
Ροδίων Παιδεία (21:30): Ροδίων Άθλησις- Καλλιθέα (Α)
(Αντωνίου- Νικηφορίδης)
ΣΑΒΒΑΤΟ(16/11):
Δ.Κ.Γ. Κω (10:30): Φοίβος Κω- Ακαδημία Καλύμνου (Π)
(Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (11:00): Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω (Α)
(Ευσταθίου- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (11:00): Α.Ο. Σύμης- Πήγασος Κρεμαστής (ΠΚ)
(Αντωνίου)
Δ.Κ.Γ. Σύμης (13:00): Α.Ο. Σύμης- Γαλάζια Ακαδημία (Α)
(Καρακωνσταντόπουλος- Αντωνίου)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου (ΠΚ)
(Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (17:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας (ΠΚ)
(Μητσού- Βράκα)
Καρδάμαινα (18:00): Ηρακλής 2000- Ε.Α. Καλύμνου (Π)
(Τρουμούσης- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (21:00): Κολοσσός Ρόδου (εφ.)- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Α) (Α.Σ.)
(Αρνάς- Μητσού)
ΚΥΡΙΑΚΗ(17/11):
Πάτμος (11:00): Ξάνθος Πάτμου- Ε.Α. Καλύμνου (ΠΚ)
(Ευσταθίου)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (12:00): Ακαδημία Καλύμνου- Ηρακλής 2000 (ΠΠ)
(Νικολάου)
Κολλέγιο Ρόδου (13:30): Αθλητική Ακαδημία- Γ.Σ. Διαγόρας (Π)
(Τσατταλιού- Βράκα)
Δ.Κ.Γ. Καλύμνου (15:30): Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου (Ν)
(Ευσταθίου)
Δ.Κ.Γ. Κω (15:00): Ιπποκράτης Κω- Έσπερος Κω (ΠΠ)
(Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Ρόδου (17:00): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (Ν)
(Νικηφορίδης- Αρνάς)
Δ.Κ.Γ. Κω (17:00): Αίολος Κεφάλου- Ηρακλής 2000 (Α)
(Τρουμούσης- Νικολάου)
Δ.Κ.Γ. Κω (19:00): Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω (Α)
(Νικολάου- Τρουμούσης)
Δ.Κ.Γ. Ιαλυσού (20:00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Κολοσσός Ρόδου (Π)
(Φάκαρος- Τσατταλιού)
ΔΕΥΤΕΡΑ(18/11):
Καρδάμαινα (16:00): Ηρακλής 2000- Α.Ε. Δικαίου (ΠΚ)
(Τρουμούσης)
ΤΕΤΑΡΤΗ(20/11):
Καλλιθέα (15:00): Καλλιθέα- Α.Ο. Σύμης (Α)
(Θεοδοσίου- Μητσού)

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ