Την Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου ξεκινάει το κύπελλο Ελλάδας, με τα παιχνίδια της α’ φάσης (1η αγωνιστική) ανάμεσα στις ομάδες της Β’ Εθνικής. Ο νικητής του αγώνα Γ.Σ. Φαρσάλων- Ευρώπη Πευκοχωρίου θα υποδεχθεί στη συνέχεια τον Ιπποκράτη Κω, ο οποίος όμως πιθανότατα δεν πρόκειται να παρουσιαστεί στο κύπελλο και την Α2 Κατηγορία. Ο Κολοσσός θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του στο θεσμό, από τη β’ φάση… Συγκεκριμένα στις 2 Οκτωβρίου, θα παίξει εκτός έδρας με τον Ιωνικό Νικαίας και σε περίπτωση νίκης θα φιλοξενήσει (λογικά) τον Γ.Σ. Λαυρίου.
Α’ ΦΑΣΗ(1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΤΕΤΑΡΤΗ(18/09):
1.Π. Σαλπέας (18:00): Εθνικός Πειραιά- Ν.Ε. Μεγαρίδας
(Μπούκας- Αργυρούδης- Ζιώγας/ Ζώης)
2.Στ Βενέτης (18:00): Α.Ο. Αιγάλεω- Α.Ε. Πεντέλης
(Τσάτσης- Ορφανός Ι.- Τηγάνης/ Ευστρατίου)
3.Ζ. Αλεξάνδρου (17:00): Ιωνικός Ν.Φ.- Α.Σ.Ε. Δούκα
(Θεοδωρόπουλος- Παυλόπουλος- Νερομυλιώτης/ Ζερδεβάς)
4. Παπάγου (17:00): Παπάγου- Πανερυθραϊκός
(Πολυχρόνης- Σπυρόπουλος- Μαρτινάκος/ Σταύρου)
6.Εσπέρου (17:00): Έσπερος Πάτρας- Μαρούσι
(Ζακεστίδης- Χρηστίδης Π.- Μελισσάρης/ Ζερβούδης)
7.Π. Βογιατζής (17:00): Πανελευσινιακός- Κ.Α.Ο. Μελισσίων
(Στρέμπας- Ορφανός Εμμ.- Ασλανίδης/ Αλέτρας)
8.Αταλάντη (17:00): Λοκρός Αταλάντης- Μανδραϊκός
(Καρακάσης- Μακρόπουλος- Μαρινάκης/ Δεσάρτης)
9.Ευκαρπία (16:00): Στρατώνι Χαλκιδικής- Π.Α.Σ. Γιάννινα
(Λόρτος- Θεοδώρου- Σιταρίδης/ Θωμόπουλος)
10.Φάρσαλα (17:00): Γ.Σ. Φαρσάλων- Ευρώπη Πευκοχωρίου
(Πιτσίλκας- Παζώλης- Κοντογιάννης/ Βαρνάς)
11.Μ. Τσικίνας (17:00): Χ.Α.Ν.Θ.- Μαχητές/ Πειραματικό
12.Λευκάδα (17:00): Δόξα Λευκάδας- Κ.Σ. Γέφυρας
(Τσακαλογιάννης- Καμήτσος- Λογοθέτης/ Κανελλόπουλος)
13.Κομοτηνή (17:00): Γ.Α.Σ. Κομοτηνής- Ερμής Λαγκαδά
(Δημάδης- Μπακάλης- Ζαχαριάδης/ Γκουρτζελίδης)
14.Ευκαρπία (18:00): Π.Σ. Ευκαρπίας- Αίας Ευόσμου
(Τσιρτσιμάλης- Γαζέτας- Δέλλας/ Παπαγεωργίου)
15.Χαλκιοπούλειο (17:00): Έσπερος Λαμίας- Φίλιππος Βέροιας
(Καλογερόπουλος Λ.- Τσουμαχίδης- Δολγύρας/ Τσοπουρίδης)
16.Γρεβενά (17:00): Πρωτέας Γρεβενών- Ε.Κ. Καβάλας
(Ταρενίδης Κ.- Χατζηχαρίσης- Ντόγκας/ Μπαταούλα)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(20/09):
5.Γ. Γεννηματάς (17:00): Πρωτέας Βούλας- Ο.Φ. Ηρακλείου
(Μαυρέλης- Κιουλάφας- Τζίμης/ Ηπιώτης)

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ