Συνεχίζει αήττητος ο Φοίνικας

Την αήττητη πορεία του συνέχισε ο Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας, ο οποίος αν και δυσκολεύτηκε, κέρδισε με 3-1 σετ στο «Βενετόκλειο» την Τελχινίδα. Οι νικητές ήταν πιο αποτελεσματικοί στα δύο πρώτα σετ (15-25, 20-25) ενώ οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο τρίτο, το οποίο και κέρδισαν με 25-20. Στο επόμενο σετ ο Φοίνικας ξεκίνησε πιο δυνατά και προηγήθηκε με 1-5. Η Τελχινίδα κατάφερε στη συνέχεια όχι μόνο να καλύψει τη διαφορά αλλά να περάσει και μπροστά στο σκορ με 12-5. Ο Φοίνικας ανασυντάχθηκε, εκμεταλλεύτηκε τα συνεχή λάθη στο σερβίς των αντιπάλων και ισοφάρισε σε 16-16. Από το σημείο αυτό διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ και τελικά πήρε το σετ με 22-25 και το ματς με 1-3 σετ.

Τα σετ: 15-25 (22’), 20-25 (22’), 25-20 (24’), 22-25 (27’)
Διαιτητές: Πάττας- Παπαδούλη

Ρ.Σ.Φ.Π. ΤΕΛΧΙΝΙΣ: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γιώργος Γκιζέττης, Αλμπάν Τερζίου, Γιάννης Σαρικάς, Γιώργος Καζαντζάκης, Πάνος Μπαλής, Σεβαστός Φιλίππου, Γιάννης Φλεβάρης (λ), Αντώνης Χατζηγεωργίου, Δημήτρης Καλιόζης, Δημήτρης Γκίκας.
Α.Ε.Σ.Π. ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Νίκος Αντωνιάδης): Ανδρέου, Σαράντης, Σαρικάς (λ), Σαμπάνης Δ (λ), Παπακωνσταντίνου, Καρυώτης, Γιακουμάρος, Ανθης, Αναστασάς, Σαμπάνης Ρ, Ρουσεττος, Μπελούλης.