Μία ακόμη ήττα για Ανταγόρα

Να τελειώσει το φετινό… μαρτύριο περιμένει ο Ανταγόρας Κω, ο οποίος ηττήθηκε χθες και από την Ελευθερία Μοσχάτου με 64-42, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής για τον όμιλο νότου της Α2 Κατηγορίας. Αυτή τη φορά πάντως οι Κώες πάλεψαν φιλότιμα για τρία δεκάλεπτα. Ένα καλό δεκάλεπτο όμως για τις γηπεδούχες στάθηκε αρκετό για να κερδίσουν με +22 και να παραμείνουν σε τροχιά ανόδου. Η ομάδα του Μιχάλη Καπλανίδη ανταπεξήλθε αρκετά καλά στο Μοσχάτο και προσπάθησε αρκετά ώστε να μην ξεφύγει στο σκορ η Ελευθερία. Αν και η ομάδα του Παπαναστασίου είχε σταθερά το προβάδισμα χάρη στην πολύ καλή παρουσία των Σπαθάρη, Χελιώτη και Μίχου, εντούτοις ο Ανταγόρας αντέδρασε στο γ’ δεκάλεπτο και παίζοντας καλή άμυνα (επιμέρους σκορ 6-12), μείωσε τη διαφορά στους οκτώ πόντους (39-31 στο 30’). Στο φινάλε όμως η Ελευθερία Μοσχάτου πάτησε γκάζι, ξέφυγε στο σκορ και έφτασε στην επικράτηση με σβηστές μηχανές.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 17-11, 33-19(ημ.), 39-31, 64-42
Διαιτητές: Χαϊνά- Τσακιράκη
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Παπαναστασίου): Κακλέα 5(1), Τσουγκράκη, Χελιώτη 15, Μίχου 17, Ζαχαράκη 8, Σπαθάρη 17(2), Καλάγια, Ορφανού, Καρανάσου 2, Κρίτσαλου.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Φραζή 2, Σαράγια 2, Πατμίου 4(1), Βελούδου 8, Σβύνου 4, Στάκκου, Δρεττάκη 8, Κασάπογλου 14(1), Χατζηνικολάου.