Ένα συναρπαστικό τελικό απόλαυσαν όσοι βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του Beach Volley στο αθλητικό κέντρο Καλλιπάτειρα στο μικτό τουρνουά που διοργάνωσε η Τ.Ε.Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου. Ο Νικόλας Αρβανίτης και η Ειρήνη Σφυρίου παίζοντας εξαιρετικό βόλεϊ κατάφεραν να κερδίσουν στις λεπτομέρειες τους εξίσου μαχητικούς Αλμπάν και Φαμπιόλα Τερζίου.

Μετά από ένα διήμερο γεμάτο συγκινήσεις και πολύ βόλεϊ η Τ.Ε. Ε.Ο.ΠΕ Δωδεκανήσου ευχαριστεί για την υποστήριξη τους των ΔΟΠΑΡ τις εταιρίες Blue Star Ferries, Electoinvest, κάβα Κυριακούλης, Ξυλοσοφία και το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Ρόδου και ανανεώνει το ραντεβού της για τo ερχόμενο σαββατοκύριακο 16-17 Ιουνίου για το ξεκίνημα του Πανδωδεκανησιακού πρωταθλήματος με το πρώτο τουρνουά Ανδρών- Γυναικών.

Τελική Κατάταξη
1οι: Ειρήνη Σφυρίου/ Νίκος Αρβανίτης
2οι: Φαμπιόλα Τερζίου/ Αλμπάν Τερζίου
3οι: Ειρήνη Γεράκη/ Μιχάλης Γεράκης
Ιωάννα Αθανασίου/ Στέλιος Χαριστής
5οι: Κατερίνα Χειμωνέττου  / Δημήτρης Μανώλης
Ελένη Γιακουμάκη/ Γιώργος Καζατζάκης
7οι: Ανθή Γκίκα/ Γιώργος Γκιζέττης
Κατερίνα Δεληγιώργη/ Σεβαστός Φιλίππου
9οι: Κέλυ Δαουτοπούλου  / Στάθης Μαθιουδάκης
Μαρία Ινγγλέση / Πάνος Μπαλής
Μαριλιάνα Σούρδη/ Αντώνης Χατζηγεωργίου
Κόνη Κλαδίτη / Θεόφιλος Zωίδης
13οι: Αναστασία Μαστοράκη  / Φώτης Ταραράς

Αποτελέσματα

Α΄ Γύρος
Ινγγλέση /Μπαλής-Δαουτοπούλου /Μαθιουδάκης  1-2 21-16,19-21,7-15
Χειμωνέττου /Μανώλης-Κλαδίτη /Zωίδης 2-0 21-17,21-05
Μαστοράκη /Ταραράς-Δεληγιώργη /Φιλίππου 0-2 8-21,11-21
Σούρδη /Χατζηγεωργίου-Γιακουμάκη /Καζατζάκης  0-2 15-21,13-21
Γεράκη /Γεράκης-Σφυρίου /Αρβανίτης 0-2 14-21,16-21

Β΄ Γύρος
Τερζίου/Τερζίου-Δαουτοπούλου /Μαθιουδάκης 2-0 21-16,21-14
Χειμωνέττου /Μανώλης-Δεληγιώργη /Φιλίππου 2-1 21-9,15-21,15-13
Γκίκα /Γκιζέττης-Γιακουμάκη /Καζατζάκης 1-2 12-21,21-16,12-15
Σφυρίου /Αρβανίτης-Αθανασίου /Χαριστής 2-0 21-9,21-12

Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 13οι)
Κλαδίτη /Zωίδης-Μαστοράκη /Ταραράς 2-0  21-08,21-18
Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 9οι)
Γεράκη /Γεράκης-Δαουτοπούλου /Μαθιουδάκης 2-0 21-08,21-19
Σούρδη /Χατζηγεωργίου-Δεληγιώργη /Φιλίππου 0-2 16-21,13-21
Κλαδίτη /Zωίδης-Γκίκα /Γκιζέττης 0-2 17-21,12-21
Ινγγλέση /Μπαλής-Αθανασίου /Χαριστής 0-2 16-21,14-21

Β΄ Γύρος (οι νικητές προκρίνονται στην ημιτελική φάση)
Τερζίου/Τερζίου-Χειμωνέττου /Μανώλης 2-0 21-12,21-11
Γιακουμάκη /Καζατζάκης-Σφυρίου /Αρβανίτης 0-2 10-21,13-21
Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)
Γεράκη /Γεράκης-Δεληγιώργη /Φιλίππου 2-0 21-12,21-17
Γκίκα /Γκιζέττης-Αθανασίου /Χαριστής 0-2 16-21,20-22
Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)
Γεράκη /Γεράκης-Γιακουμάκη /Καζατζάκης 2-0 21-11,21-13
Αθανασίου /Χαριστής-Χειμωνέττου /Μανώλης 2-1  21-11,15-21,15-3

Ημιτελικοί
Τερζίου/Τερζίου-Γεράκη /Γεράκης 2-0 21-19,21-15
Σφυρίου /Αρβανίτης-Αθανασίου /Χαριστής  2-0 21-09,21-16

Τελικός (1η-2η θέση)
Τερζίου/Τερζίου – Σφυρίου /Αρβανίτης 0-2 20-22,19-21

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ