Μακριά από τον καλό του εαυτό…

Πολύ μακριά από τον καλό του εαυτό ο Γ.Σ. Διαγόρας έχασε ξανά με 4-0 από τον Λεβαδειακό, αυτή τη φορά για την 3η αγωνιστική των πλέι-οφ της Super League 2. Οι γηπεδούχοι ήταν εμφανώς ανώτεροι σε όλα τα επίπεδα, ήθελαν περισσότερο τη νίκη και μετά την ήττα του Ιωνικού από τη Ξάνθη (0-2), έπιασαν τους Νικαιώτες στη δεύτερη θέση. Το παιχνίδι δεν χρίζει ιδιαίτερης ανάλυσης, αφού οι Βοιωτοί πήραν τη νίκη στο ρελαντί, είχαν και δύο δοκάρια και συνεχίζουν την πορεία τους προς τη Super League 2. Ο Διαγόρας έπαιξε με αρκετές αλλαγές, αλλά αυτή τη φορά δεν είχε καλή απόδοση και γνώρισε δίκαια και εύκολα την ήττα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
7’: Ο Πολέτο έκανε τη σέντρα, η άμυνα του Διαγόρα αδράνησε, ο Μύγας έδωσε στη Μυτίδη και αυτός από κοντά με πλασέ έκανε το 1-0 για τον Λεβαδειακό
10’: Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό… Ο Κωστή έκανε το δυνατό σουτ και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Μπίντση
20’: Δυνατό σουτ του Μυτίδη, έδιωξε ο Μπίντσης
25’: Ο Μύγας μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, σούταρε, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
32’: Σέντρα του Μύγα, ανενόχλητος ο Μυτίδης στο ύψος του πέναλτι έκανε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0 για τον Λεβαδειακό
49’: Σέντρα-σουτ του Μύγα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπίντση
54’: Λάθος του Τσιαντούλα, ο Μύγας πήρε τη μπάλα αλλά σούταρε και η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς
58’: Ο Πολέτο έκανε το σουτ, με τον Μανωλάκη να κάνει σωτήριο τάκλιν
61’: Ο Λεβαδειακός κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι του Κωστούλα, σε σέντρα του Κωστή… Ο Θεοχάρης ήταν εύστοχος και έκανε το 3-0.
66’: Σουτ του Νίκα, η μπάλα ξανά στο οριζόντιο δοκάρι του Μπίντση
70’: Σουτ του Λινάρδου, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Στογιάνοβιτς
76’: Καλή προσπάθεια και σουτ του Κάκκο, κόντραρε στον Λιάγκα και η μπάλα πέρασε κόρνερ
83’: Σέντρα του Μύγκαμ κεφαλιά του Νίκα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
86’: Σέντρα του Λινάρδου, ο Μπαστακός έδωσε στον Μασούρα, ο οποίος σούταρε άουτ
88’: Ο Συμελίδης μπήκε μόνος του στην περιοχή και με πλασέ έκανε το 4-0 για τον Λεβαδειακό
89’: Καλή εκτέλεση φάουλ του Λινάρδου, η μπάλα μόλις άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπίντση
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Τζιουσέπε Σανίνο): Στογιάνοβιτς, Καραχάλιος (46’ Τζημόπουλος), Λιάγκας, Κονέ, Μεχία, Κωστή, Μύγας, Θεοχάρης, Πολέτο (59’ Νίκας), Μυτίδης (82’ Τζώρας), Μαρίνος (82’ Συμελίδης)
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπίντσης, Κωστούλας, Καρατάσιος (54’ Καρατάσιος), Ρουγκάλας, Μανωλάκης, Μασούρας, Δημήτρουλας (52’ Αθανασίου), Τσιαντούλας, Νάτσης (59’ Γεωργίου), Αλάεθ (67’ Κάκκο), Κονέ (46’ Μπαστακός)