«Ανάλογη συνέχεια στα επόμενα παιχνίδια»

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και πρώτη εντός έδρας, στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, πέτυχε το Σάββατο, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, ο Κλεάνθης.
Οι «ροσονέρι» του Γιώργου Σταυριανού, αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, επικράτηαν με σκορ 6-2 του Ηρακλή Μαριτσών, δείχνοντας ότι έχουν αφήσει πίσω τους το άσχημο ξεκίνημα που είχαν στην σεζόν.
Η εμφάνιση και το αποτέλεσμα του Σαββάτου, έχουν ικανοποιήσει την τεχνική ηγεσία της ομάδας, αλλά και τους ανθρώπους της διοίκησης, οι οποίοι διαπιστώνουν ότι οι τρεις ήττες που είχε γνωρίσει ο σύλλογος στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος, αποτέλεσμα μία κακή παρένθεση.
Με αφορμή την νίκη επί του Ηρακλή Μαριτσών, η «δσπορ» επικοινώνησε με τον προπονητή του Κλεάνθη, Γιώργο Σταυριανό που δήλωσε τα ακόλουθα:
« Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο τα παιδιά εφάρμοσαν πλήρως αυτά που τους είχα ζητήσει και είχαμε δουλέψει στην διάρκεια των προπονήσεων.
Κυριαρχήσαμε από το πρώτο λεπτό, είχαμε τον έλεγχο και δημιουργήσαμε ευκαιρίες έτσι ώστε να προηγηθούμε νωρίτερα. Θεωρώ ότι είχαμε φανταστική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά το 6-0, χαλαρώσαμε, δώσαμε χώρο στον αντίπαλο και δεχθήκαμε δύο γκολ τα οποία μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει.
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές μου. Ελπίζω σε ανάλογη συνέχεια στα παιχνίδια που έχουμε μπροστά μας στο πρωτάθλημα».
Από εκεί και πέρα, χθες ξεκίνησε η προετοιμασία των «ροσονέρι» για το εκτός έδρας παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής, με αντίπαλο τον Ηρακλή Λάρδου.
Το πρόγραμμα επικεντρώθηκε σε ασκήσεις φυσικής κατάστασης και σε αγωνιστικά παιχνίδια με την μπάλα.
Τέλος, αξίζει να αναφέρουμε ότι το μοναδικό πρόβλημα στον Κλεάνθη, ακούει στο όνομα του Γιώργου Αγγελάκη.
Ο έμπειρος επιθετικός έχει τραυματιστεί στο γόνατο, ακολουθεί θεραπευτική αγωγή και η συμμετοχή του στο παιχνίδι με τον Ηρακλή Λάρδου κρίνεται αμφίβολη.