Ιππασία: Έκλεψαν τις εντυπώσεις Χριστοφή, Ντουρουτλή και Μαχραμάς

Με απόλυτη επιτυχία στέφτηκε η παρουσία των Δωδεκανήσιων αναβατών στον 12ο αγώνα Ανάπτυξης Ιππικής Αντοχής που διοργάνωσε ο Πανελλήνιος Ιππικός Όμιλος στο Μαρκόπουλο.
Οι Αλεξία Χριστοφή, Τόνια Ντουρουτλή και Μανώλης Μαχραμάς έκλεψαν τις εντυπώσεις με την παρουσία τους, αφήνοντας απόλυτα ικανοποιημένο τον προπονητή τους Παντελή Σαλονικιό πρωταθλητή Ελλάδος για το 2017.
Και τα τρία παιδιά είχαν να αντιμετωπίσουν αναβάτες με μεγαλύτερη εμπειρία, ωστόσο, απέδειξαν το ταλέντο τους και έδειξαν ότι αν συνεχίσουν την σκληρή δουλειά, το μέλλον τους ανήκει.
Η Αλεξία Χριστοφή με τον ίππο Six Degrees κατέκτησε την 2η θέση στην γενική κατάταξη στα 20 χιλιόμετρα, ενώ η Τόνια Ντουρουτλή με τον ίππο Bess κατέκτησε την 3η θέση στην γενική κατάταξη και την 1η στην κατηγορία των Παίδων στα 20 χιλιόμετρα.
Από την πλευρά του ο Μανώλης Μαχραμάς με τον ίππο Nadira κατέκτησε την 4η θέση της γενική κατάταξη και την 1η θέση στην κατηγορία των Εφήβων στα 40 χιλιόμετρα.
Οι τρεις αθλητές του Παντελή Σαλονικιού εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στους αγώνες της επόμενης χρονιάς, με τις Χριστοφή και Ντουρουτλή να αγωνίζονται στα 40 χιλιόμετρα και τον Μαχραμά στα 60 χιλιόμετρα.
Να σημειώσουμε ότι αρχηγός της αποστολής στον 12ο αγώνα Ανάπτυξης Ιππικής Αντοχής ήταν ο Μάκης Ντουρουτλής και συνοδός η Ρωξάνη Κοντογιάννη, που μαζί με τον προπονητή Παντελή Σαλονικιό πανηγύρισαν τις επιτυχίες των αθλητών μας.
Τέλος, να αναφέρουμε ότι στις 15 Οκτωβρίου έχει προγραμματιστεί νέος αγώνας, αυτή την φορά στο νησί μας και συγκεκριμένα στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Απόλλων στις Καλυθιές.