«Επτάσφαιρος» ο Αστέρας Μασάρων

Επιβλητική νίκη με σκορ 7-0 πέτυχε μέσα στο γήπεδο Μασάρων, ο τοπικός Αστέρας με αντίπαλο την Α.Ε. Λέρου για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Ο προπονητής των γηπεδούχων, Σάββας Σταυρίδης έδωσε την ευκαιρία σε τέσσερις νεαρούς ποδοσφαιριστές ( Μαρίνος, Κρητικός, Χατζημανώλης Μ. και Σκούμπρος Μ.) από τα τμήματα υποδομής του συλλόγου, να αγωνιστούν μένοντας απόλυτα ικανοποιημένος από την παρουσία τους .
Στο παιχνίδι δεν χωράει ιδιαίτερη κριτική, αφού όπως μαρτυράει και το τελικό σκορ 7-0, ο Αστέρας Μασάρων κυριάρχησε από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους γηπεδούχους, αφού στο 6ο λεπτό ο Λευτέρης Πλαγγέντης έκανε το 1-0, ενώ στο 13ο λεπτό έγινε το 2-0 με τέρμα του Στέλιου Δεληγιάννη.
Στο 21ο λεπτό ο Λευτέρης Πλαγγέντης έκανε το 3-0, στο 31ο λεπτό ο Στέλιος Δεληγιάννης έκανε το 4-0 και στο 44ο λεπτό ο Σωτήρης Πατσιαούρας πέτυχε το 5-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας πέτυχε ακόμα δύο τέρματα, με τους Μιχάλη Σκούμπρο στο 65ο λεπτό και Λευτέρη Πλαγγέντη στο 71ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 7-0.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι στο 70ο λεπτό ο Θωμάς Πατσιόπουλος απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον Γιώργο Πλαγγέντη που βρισκόταν στον πάγκο των γηπεδούχων.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Θωμάς Πατσιόπουλος, με βοηθούς τον Γιώργο Μαυρουδή και την Μαρία Αναστασοπούλου.
Αστέρας Μασάρων: Μαρίνος, Φωτάρας, Μπάρτζος, Κιλασίν Χ., Χατζημανώλης Α. ( 54ο Κρητικός), Μπαϊρακτάρης ( 46ο Χατζημανώλης Μ.), Δεληγιάννης, Λούππος, Πλαγγέντης Λ., Αλιάι, Πατσιούρας ( 63ο Σκούμπρος Μ.)
Α.Ε. Λέρου: Κωστόπουλος, Νικολάου, Καρνέζης, Τσιοφύλας, Πέρος, Τσάτσος, Ηλίας, Αννούσης, Ζαφειρόπουλος, Μεραμπελιώτης, Καράγκιολης.