Στον Αντίμαχο το «τρίποντο»

Με τον Χατζησουλεϊμάν να σκοράρει ανήμερα των γενεθλίων του στο 55ο λεπτό και τον Μπεκιρλάρι στο 73ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 2-0 ο Αντίμαχος επικράτησε της ΑΕΡΑ, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Ο Αντίμαχος ήταν από την αρχή το αφεντικό της αναμέτρησης και με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας προσπάθησε να δημιουργήσει καταστάσεις στην περιοχή της ΑΕΡΑ.
Οι Παπανικολάου, Μποϊλής και Χατζησουλεϊμάν απείλησαν για τους «κόκκινους» με αποκορύφωμα την φάση στο 41ο όταν ο Θωνιάτης με δυνατό σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Τσβετκόφσκι.
Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πατάνε καλύτερα και κατάφεραν στο 55ο λεπτό να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ όταν μετά από κάθετη πάσα του Παπανικολάου, ο Χατζησουλεϊμάν νίκησε τον πολύ καλό Τσβετκόφσκι για το 1-0.
Ο Αντίμαχος είχε τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης, βρήκε τα κενά στην άμυνα της ΑΕΡΑ και στο 73ο ο Μπεκιρλάρι μετά από κάθετη πάσα του Παπανικολάου έκανε το 2-0 με τους «κόκκινους» μάλιστα να αστοχούν και σε πέναλτι στο 80ο λεπτό με τον Συνεσίου να σημαδεύει το αριστερό δοκάρι.
Χωρίς πρόβλημα οι Φραγκιαδάκης, Δημαράκης και Αλέκος
Αντίμαχος: Μιαούδης, Καράλιαμης (64ο Κορκής), Ιωαννίδης, Σοτίρι, Θωνιάτης, Ζιώγας, Μπεκιρλάρι, Χατζησουλεϊμάν, Παπανικολάου (83ο Ανδρογιώργης ), Βλαντιμίροφ, Μποϊλής Μ. (73ο Συνεσίου ).
Α.Ε.Ρ.Α: Τσβετκόφσκι, Μαλλιάκας, Επιφάνης, Λαουδίκος, Νικολής (73ο Μίγκλης), Κατσαρής, Κανελλόπουλος (57ο Τομάζος ), Κασιώτης, Καντιμοίρης, Μασάδο, Κιόττου.