«Μετά το γκολ δεν είχαμε πάθος»

Την Τρίτη ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας, με τους Ιππότες να υποδέχονται τον Α.Ο Δικαίου στο πλαίσιο του 2ου ομίλου.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που επικράτησαν με σκορ 3-1, υποχρεώνοντας την ομάδα της Παλιάς Πόλης να ξεκινήσει με το «αριστερό» τις επίσημες υποχρεώσεις της.
Η «δσπορ» επικοινώνησε με τον προπονητή των Ιπποτών, Λάκη Ζαχαρία που δήλωσε τα ακόλουθα για την ήττα της ομάδας του:
« Θεωρώ ότι το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο.
Νομίζω ότι για 60 λεπτά παίξαμε καλό ποδόσφαιρο και καταφέραμε να προηγηθούμε στο σκορ.
Για κάποιο λόγο από τη στιγμή που σκοράραμε, η ομάδα μου ¨έπεσε¨ και δεν είχε το απαραίτητο πάθος για να αντιμετωπίσει τον αντίπαλο.
Από τρεις στημένες φάσεις δεχτήκαμε ισάριθμα τέρματα και τελικά γνωρίσαμε την ήττα.
Κλείνοντας, νομίζω ότι η αποβολή του Κυριάκου Μαριά στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ήταν άδικη.
Ο ποδοσφαιριστής θα μπορούσε να αποβληθεί στο 60ο λεπτό, στο φάουλ που ανοίξαμε το σκορ, αν είχε γίνει αυτό τότε το παιχνίδι θα ήταν εντελώς διαφορετικό, γεγονός με το οποίο συμφώνησαν και όλοι στον Α.Ο Δικαίου σε συζητήσεις που είχαμε μετά το τέλος της αναμέτρησης».
Οι Ιππότες έχουν αφήσει πίσω τους το παιχνίδι με τους «κυανόλευκους» και κοιτάνε τη συνέχεια του πρωταθλήματος, παρότι το σαββατοκύριακο δεν υπάρχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις.
Ο Λάκης Ζαχαρίας θα προπονήσει σήμερα και αύριο τους ποδοσφαιριστές του, ενώ επιθυμία του είναι το Σάββατο, να διεξαχθεί φιλικό παιχνίδι, λόγω της διακοπής τους πρωταθλήματος και ήδη βρίσκεται σε αναζήτηση ομάδας προκειμένου να «κλείσει» το φιλικό.
Σε περίπτωση που δεν βρεθεί αντίπαλος, ο νεαρός τεχνικός θα προπονήσει κανονικά και το Σάββατο τους ποδοσφαιριστές του, ενώ την Κυριακή θα τους δώσει ρεπό.