Η καλύτερη φετινή Καλλιθέα

Εξαιρετική η Καλλιθέα, κέρδισε σήμερα και μάλιστα άνετα στο β’ ημίχρονο τον Ερμή Σχηματαρίου με 76-56 πετυχαίνοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στον 2ο όμιλο νότου της Γ’ Εθνική. Η ροδίτικη ομάδα, παρά το γεγονός ότι δεν έχει βάσιμες ελπίδες παραμονής, έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ και με κορυφαίο τον Γιάννη Σκορδάλη πήρε τη νίκη συνεχίζοντας την ανοδική πορεία των τελευταίων αγωνιστικών. Η Καλλιθέα έκανε ίσως την καλύτερη φετινή της εμφάνιση, έπαιξε πολύ καλή άμυνα, περιόρισε τα ατού του Ερμή και έκανε ότι ήθελε μέσα στο παρκέ, στο Παλέ ντε Σπορ της Καλλιθέας. Το παιχνίδι παρακολούθησε ελάχιστος κόσμος (20-25 φίλαθλοι) στην Καλλιθέα, με τη ροδίτικη ομάδα να έχει κορυφαίο τον Γιάννη Σκορδάλη και να παίζει καλό μπάσκετ στο β’ ημίχρονο. Από τους φιλοξενούμενους αποβλήθηκε με ντισκαλιφιέ ο Γκρινιάρης, ενώ δεν έπαιξε ο Τσαπρούνης.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 13-22, 32-33(ημ.), 55-47, 76-56
Διαιτητές: Φραγκούλη- Καλογριάς