Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου: Καλή παρουσία στους Πανελλήνιους Αγώνες Ζευγών

Στους Πανελλήνιους Αγώνες Ζευγών που διεξήχθησαν στην Αθήνα συμμετείχαν τα μέλη του Ομίλου Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου, έχοντας καλή παρουσία.
Στην ανακοίνωση που εξέδωσε ο Όμιλος προς ενημέρωση με όλα του τα νέα, αναφέρονται τα ακόλουθα:
«Μια πλούσια αγωνιστική εβδομάδα τελειώνει για τον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ!
Πραγματοποιήθηκαν στην Αθήνα οι Πανελλήνιοι Αγώνες Ζευγών στις 23, 24 και 25/02/2024 με τη συμμετοχή των αθλητών μας σε όλες τις κατηγορίες.
Την 25η θέση επί 3 ημερίδων στην κατηγορία OPEN ανάμεσα σε 40 ζεύγη κατέκτησε το ζεύγος ΚΑΒΑΛΑΚΗΣ Ι.-ΡΑΜΟΣ Ε. με σκορ 32,34%.
Την 13η θέση επί 3 ημερίδων στην κατηγορία 1-11 ανάμεσα σε 48 ζεύγη κατέκτησε το ζεύγος ΤΣΕΤΣΕΡΗ Κ.-ΖΑΦΕΙΡΗΣ Μ. με σκορ 52,27%, την 17η θέση κατέκτησε το ζεύγος ΠΑΤΑΒΟΥΚΑΣ Ν.-ΣΑΝΣΟΓΛΟΥ Π. με σκορ 51,62% και την 25η θέση κατέκτησε το ζεύγος ΠΙΡΠΙΡΗΣ Δ.-ΚΑΛΑΒΡΕΖΟΣ Ε. με σκορ 49,99% στην ίδια κατηγορία.
Την 5η θέση επί 3 ημερίδων στην κατηγορία 1-9 ανάμεσα σε 40 ζεύγη κατέκτησε το ζεύγος SOKOLΜ.-ΚΕΦΑΛΑΣ Α. με σκορ 57,01%, την 10η θέση κατέκτησε το ζεύγος ΜΕΛΕΟΥΝΗ Μ.-GUTANA. με σκορ 54,27% και την 35η θέση κατέκτησε το ζεύγος ΦΩΚΙΑΛΗ Ε.-ΜΑΤΣΗΣ Σ. με σκορ 44,19% στην ίδια κατηγορία.
Την 11η θέση επί 3 ημερίδων στην κατηγορία 1-6 ανάμεσα σε 40 ζεύγη κατέκτησε το ζεύγος ΚΑΣΣΑΝΗΣ Μ.-ΜΑΣΤΡΑΝΤΩΝΗΣ Χ. με σκορ 53,07%. Ευχαριστούμε όλους τους αθλητές μας για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους!
Κανονικά συνεχίστηκε και αυτή την εβδομάδα η αγωνιστική δραστηριότητα του Ομίλου.
Τη Δευτέρα 26/02/2024 πραγματοποιήθηκε η 4η ημερίδα κατηγορίας OPEN, με συμμετοχή 15 ζευγών με την κάτωθι κατάταξη στις 3 πρώτες θέσεις:
1) ΤΣΙΜΠΙΔΑΚΗ Ε.-ΠΑΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Φ. 60,32%
2) ΠΑΥΛΟΥΣ Δ. – ΣΙΜΑΤΗΣ Α. 57,64%
3) ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ Β. – ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ Η.57,60%
Την Τρίτη 27/02/2024 πραγματοποιήθηκε η 5η και τελευταία ημερίδα κατηγορίας 1-9, με συμμετοχή 13 ζευγών με την κάτωθι κατάταξη στις 3 πρώτες θέσεις:
3. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 60,80%
Την Πέμπτη 29/02/2024 ξεκίνησε νέος κύκλος ομάδων με 13 συμμετοχές. Η κατάταξη όπως διαμορφώθηκε έχει ως εξής για τον 1ο αγώνα ομάδων στις 3 πρώτες θέσεις:
1) ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ Κ. – ΜΠΙΝΗΣ Γ. – ΠΑΛΗΓΙΑΝΝΗΣ Φ. – ΔΟΥΛΓΕΡΗ Α.33,86V
2) ΤΥΡΑΔΕΛΛΗΑ. – ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ Η. – ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΣ. Β-ΛΕΡΙΑΣ Ε. 30,61 V
3)ΣΙΜΑΤΗΣ Α. – ΠΑΥΛΟΥΣ Δ.-ΠΛΙΓΚΟΣ Ε.-ΠΛΙΓΚΟΣ Ι. 28,85 V
Κανονικά συνεχίζονται και με μεγάλη όρεξη τα μαθήματα των νέων αθλητών καθώς και του εφηβικού μας τμήματος.
Την Κυριακή 03/03/2024 θα διενεργηθεί στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Ανεξάρτητη Ημερίδα Ζευγών στις 11:00π.μ.».