Β’ Κατηγορία: Στην 3η θέση ο Α.Σ. Τήλος

Την εντυπωσιακή του πορεία στον 2ο όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας συνεχίζει ο Α.Σ. Τήλος, καθώς επικράτησε και του Ακουσίλαου με σκορ 3-0 στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 12η αγωνιστική, ανεβαίνοντας στην 3η θέση του πίνακα, φτάνοντας στους 21 βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, καθώς στην πρώτη επίθεσή τους άνοιξαν το σκορ. Ήταν το 1ο λεπτό, όταν ο Μερκούρης Μόσχου με εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια μπήκε μέσα στην περιοχή από πλάγια θέση και γύρισε την μπάλα στον Παπαστεργίου που με κοντινή προβολή έκανε το 1-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε με τον Α.Σ. Τήλος να έχει τον έλεγχο, σημειώνοντας ακόμα δύο τέρματα.
Στο 71ο λεπτό ο Μερκούρης Μόσχου με ατομική προσπάθεια, πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και τον τερματοφύλακα του Ακουσίλαου, πλασάροντας σε κενή εστία για το 2-0.
Στο 75ο λεπτό, ο Μερκούρης Μόσχου ανετράπη μέσα στην περιοχή από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Σάββενα, με τον διαιτητή Σταμάτη Αντωνά να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο παθών, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 για τον Α.Σ. Τήλος.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας Μ. ( 85ο Χατζηνικόλας Σ.), Χατζηφούντας, Ρούκο, Σακελλάρης Κυρ., Ορφανός, Χριστοφής, Φλέγκας ( 85ο Βογιατζής), Ανγκόλι, Σακελλάρης Κωσ. ( 81ο Δανιήλ), Μόσχου, Παπαστεργίου.
Ακουσίλαος: Σαββάκης Σ., Θεοδοσίου (67ο Ευθυμίου), Γιορδαμνής, Σάββενα Γ., Καραμολέγκος (49ο Ζότα), Τσίγκρηλας, Παστός, Κώστας (85ο Χασάπι), Χυσενάι, Καβουκλής, Παπακωνσταντίνου.