Με ένα αγώνα το Σάββατο 21/1/2017 και με ακόμη τέσσερις την Κυριακή 22/1/2017, συνεχίστηκε το 2ο Εργασιακό Τουρνουά Μπάσκετ.

H Διοίκηση του ΡΟΔΙΩΝ άθλησις, ανακοινώνει τα αποτελέσματα των αγώνων, τη βαθμολογία των ομάδων του 1ου Ομίλου αλλά και το πρόγραμμα του ερχόμενου Σαββατοκύριακου.

 

  • TEEUnderdogs: 45-68

 

ΤΕΕ(Zέρβας) : Γιαννάς, Χαρτοφύλλης, Μαυρονικόλας 8, Γιαννακόπουλος 2, Χάτας 5, Ζέρβας 12(2), Κωνσταντινίδης, Λυμπέρης 18(3)

 

Underdogs (Παπακώστας) : Πρωτογεράκης, Τσούβαλης 1, Κουντούρης 9, Ρέτσας 4, Παπακώστας 6(1), Μουζουρίδης, Στεφανίδης 8, Μελισσάς 12(2), Κλαδίτης-Κιόμος 6, Τσεκουρας 11, Κατσιμπρής 3, Κουλούμπρης 8

 

Airball-Μπλε Μονομάχοι : 55-50

 

Airball(Λάγκαλης) : Ζαμπούκας 5, Κουλιαρούδης 1, Τσιβίτης, Δουμτσης 10, Λεχουρίτης 10, Δεμενόπουλος 4, Κακούλης 2, Κατσιφάρας 6, Πετεβές 17(4), Λάγκαλης

 

Μπλε Μονομάχοι(Κιόττος) : Χατζηνικήτας 12, Καφετζής 7, Κυπραίος 4, Σωτηρίου Ε. 4, Μπούση, Κιόττος 2, Κοντινος 4, Σωτηρίου Κ. 17

 

Αστυνομία –Κολλέγιο By Pane Di Capo : 37-39

 

Αστυνομία (Μήτρου) : Βιτζηλαίος, Καραίσκος 2, Ζώτος 15(1), Μαργαρίτης 4, Στεργιόπουλος, Σιαννούδης, Πολυχρονάκης, Παπαλαζάρου 2, Μανιαδάκης 1, Πότογλου 5, Τριανταφύλλου 2, Πασαγιαννίδης 6

 

Κολλέγιο By Pane Di Capo (Πανταζής)  : Περγαντής, Κυριζάκης 1, Μπαμπαλάς, Κόκκινος 4, Παπαοικονόμου 3, Σταυριανάκης Χ. 10(2), Σταυριανάκης Γ. 18, Σταυριανάκης Α, Κόκκινος 2, Μιχαλάκης 1, Κουμπιάδης

 

Small Ball –Δωριείτες: 41-63

 

Small Ball (Κολεγιάννης) : Κολεγιάννης 15(3), Πασσαλής, Δημόπουλος 7(1), Μοσχοβάκος 11(1), Μαντάλης 6, Υψηλάντης 2

 

Δωριείτες (Τσέρκης) : Καλλιγάς 20(4), Φλοκκιού 2, Πατινιώτης 8(2), Καμπουράκης 2, Τσέρκης 14, Χαραλάμπης 14(1), Ξυπολιάς 2, Σακελλαρίου 1

 

Δικηγορικός Σύλλογος Ρόδου – Νιοχώρι : 42-64

 

Δικηγορικός Σύλλογος Ρόδου  (Σταύρου) : Βερβέρης 2, Ροδίτης 1, Καμπούρης 2, Μπόπκας, Αβδελλής, Παπανικόλας 6, Μπακαλούμας, Ρουμελιώτης 25(1), Νεοφύτου 4, Χαραλάμπους 2, Κούκουλας

 

Νιοχώρι (Μαστοράκης) : Μήτκας 8, Τσιτσούλας 16(1), Βασιλάκης 4(1), Μάνος 6, Μαστοράκης 11, Αυγερινός, Γιωργάς 4, Διαμαντάκης 2, Καραγιάννης, Δασκαλάκης 13

 

 

 

 

 

 

 

1ος Όμιλος Βαθμολογία

 

Βαθμοί           Επίθεση         Άμυνα         Διαφορά        Αγώνες

Νιοχώρι              12               355                228                127                  6

Crows                  9                356                258                 98                   5

Underdogs          9                 318               229                 89                   5

Δωριείτες            9                 329               310                 19                   6

Δικηγόροι            9                 337               342                  -5                   6

Αστυνομία           8                 234               235                  -1                   5

Airball                  8                 260               317                  -57                  6

Smallball             7                 245               279                   -34                 5

Κολλέγιο             7                 212               275                   -63                 5

ΤΕΕ                     6                 229               278                   -49                 5

Μπλέ Μονομ.     6                 265               381                  -116                6
Το πρόγραμμα για το Σάββατο 28/1/2017 και την Κυριακή 29/1/2017 είναι το εξής :

 

EPAVLIS-MODELA                          Σάββατο 28/01/2017         και ώρα 16:30

ΤΕΛΩΝΕΙΟ-RAIDERS                       Κυριακή  29/01/2017         και ώρα 10:00

ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ ‘97-FIREFIGHTERS   Κυριακή  29/01/2017 και ώρα 12:00

HERMES-STARTERS                        Κυριακή  29/01/2017 και ώρα  18:15

BUZZER ΒΕΑΤΕΡΣ -PANTHERS         Κυριακή  29/01/2017 και ώρα   20:15

 

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ