Νίκη- “χρυσάφι” για Ιπποκράτη!

Νίκη- «χρυσάφι» πέτυχε ο Ιπποκράτης Κω με αντίπαλο τον Χαρίλαο Τρικούπη, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής στην Α2 Κατηγορία. Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου επικράτησε με 74-63, με το νεαρό τεχνικό να έχει πλέον 2 στα 2 στον πάγκο της ομάδας. Ουσιαστικά με τη νίκη αυτή, ο Ιπποκράτης Κω «εξαργύρωσε» το σπουδαίο «διπλό» στη Χαλκιδική και ανεβαίνει βαθμολογικά. Οι γηπεδούχοι αν και δεν ξεκίνησαν καλά, βελτιώθηκαν στο β’ ημίχρονο και ειδικά στο γ’ δεκάλεπτο επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 18-23, 42-37(ημ.), 60-44, 74-63
Διαιτητές: Θεονάς- Τσαχάκης- Τσολάκος
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Παπαδόπουλος): Λάανε 13(2), Σκούφης, Τρύπας 3(1), Ναούμης 5(1), Καλαμπάκας 9, Ασημακόπουλος 4, Χατζηνικόλας 18(1), Χαρίσης 10, Μαστόρος 4, Δρόσος 8(1).
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Καλαμπάκος): Τζόρτζεβιτς 18, Παπαδιονυσίου 10, Ντόβας, Αδαμόπουλος 6, Σταυρόπουλος 1, Χατζηκυριακίδης 4, Ξηρός, Δεμερτζής 6, Αντωνάκης 6(2), Πολίτης 12(1).