Πρωταθλητής στο 95ο λεπτό

Και μαθηματικά πρωταθλητής της Γ’ Κατηγορίας, είναι ο Πολύστρατος μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα με σκορ 1-1 που απέσπασε στην Τήλο, απέναντι στον τοπικό Αθλητικό Σύλλογο.
Οι Τηλιακοί από την πλευρά τους, χρειάζονται πλέον, μόνο νίκη στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν, με αντίπαλο την Δήμητρα Δαματριάς για να κατακτήσουν την 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Η αναμέτρηση είχε όλα τα χαρακτηριστικά του ντέρμπι, δηλαδή πάθος, δύναμη και μονομαχίες ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, μέσα όμως, σε αθλητικά πλαίσια.
Ο Α.Σ. Τήλος άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, με σουτ του Χριστοφή μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Τα λεπτά κυλούσαν και όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα τελειώσει με νικητές τους γηπεδούχους, ωστόσο, στο 95ο λεπτό, ο Χατζημιχαήλ εκτέλεσε το φάουλ, με τον Ματουχάι να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντάς την στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.
Παράπονα από τη διαιτησία του Μπέκα έχει ο Α.Σ. Τήλος, χωρίς προβλήματα οι βοηθοί, Αναστασοπούλου και Ροδίτης.
Α.Σ. Τήλος: Κωστής, Οίκουτας, Ρούκο, Σακελλάρης Κ., Κωστίδης (69ο Κάβουρας), Χριστοφής, Νικολής, Φωτάρας, Αγγελιδάκης ( 82ο Κουμπανιός), Σακελλάρης Η., Οικονόμου.
Πολύστρατος: Σαρικάς, Αναστασιάδης, Παπακώστας, Χατζηκαλημέρης, Χατζησάββας, Πόλος ( 80ο Κοιλιάς), Μπακαρής, Βασιλείου ( 78ο Λυκοπάντης), Θεοδοσίου ( 56ο Ματουχάι), Χατζημιχαήλ, Καραγιάννης.
Τέλος, αξίζει να αναφέρουμε ότι ο πρόεδρος του Πολύστρατος, Λευτέρης Χριστοφόρου, σε επικοινωνία που είχε μαζί του η «δσπορ», διέψευσε ότι υπήρξαν επεισόδια σε βάρος της ομάδας του και δήλωσε ότι οι σχέσεις των δύο ομάδων είναι άψογες.