«Τρίποντο» με Κούτσι ο Ορφέας

Νικηφόρα συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο 1ο όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, ο Ορφέας καθώς επικράτησε μέσα στην Νίσυρο του τοπικού Πολυβώτη με σκορ 1-0, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στην αναμέτρηση καθώς είχαν τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και δημιούργησαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, ωστόσο ατύχησαν αφού ο τερματοφύλακας του Ορφέα, Μαυρουδής βρέθηκε σε πολύ καλή ημέρα, κρατώντας απαραβίαστη την εστία του, με το 0-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν την απόδοσή τους και ήταν αυτοί που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων.
Στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία τους στο δεύτερο μέρος κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, όταν στο 55ο λεπτό ο Κούτσι με απευθείας εκτέλεση φάουλ «έγραψε» το 1-0.
Στην συνέχεια η ομάδα του Ορφέα διαχειρίστηκε το υπέρ της αποτέλεσμα, το οποίο και διατήρησε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Νίκος Διακοφιλιππής, με βοηθούς τους Μπέκα και Φασουλάρη.
Πολυβώτης: Χαρτοφύλλης Σ., Καραγιάννης ( 75ο Σφακιανός Α.), Καλογηράτος, Καρακατσάνης, Χαρτοφύλλης Π., Σβύνος, Χατζηνικολάου Β., Αδρακτάς, Χατζηνικολάου Π., Δερμιτζάκης ( 55ο Σφακιανός Ι.), Κακιάς ( 85ο Παπαδάκης).
Ορφέας: Μαυρουδής, Τσικούρης, Ντουμάζιος, Μόσχου, Μπουμπουλάκης, Κούτσι, Τσιριγώτης ( 60ο Τοπάλ), Γεωργιάδης, Στεργιόπουλος ( 85ο Οσάφι), Λουκίσσας ( 80ο Μαρκόπουλος), Διακοηλίας.
Τέλος, να αναφέρουμε την ευχαριστήρια ανακοίνωση που εξέδωσε ο Ορφέας.
Αναλυτικά: «Το Δ.Σ. του Α.Ο. Ορφέα ευχαριστεί την ομάδα του Πολυβώτη για την άψογη φιλοξενία της και επιφυλάσσετε να την ανταποδώσει όταν οι δύο ομάδες βρεθούν και πάλι αντιμέτωπες»