Νίκη παραμονής

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-0, πέτυχε μέσα στο γήπεδο Κρεμαστής, επί του Νηρέα, ο Πολυβώτης Νισύρου για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, στον 1ο όμιλο, αποτέλεσμα που του επέτρεψε να περάσει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.
Οι Νισύριοι έχουν να δώσουν άλλα δυο παιχνίδια (με Άγιο Ισίδωρο εκτός και Ομόνοια Γενναδίου εντός), ενώ η ομάδα του Νηρέα , μετά από αυτή την ήττα δεν μπορεί να αισθάνεται καθόλου ασφάλεια καθώς αντιμετωπίζει το φάσμα του υποβιβασμού.
Και αυτό διότι έχει να δώσει ακόμα δυο πολύ δύσκολα παιχνίδια, με ΑΕ Κατταβιάς και Ηρακλή Λάρδου.
Όσον αφορά την αναμέτρηση, ο Πολυβώτης μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Χατζηνικολάου Β.Δ. Ο Νηρέας μόνο προς το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου έδειξε να ανεβάζει την απόδοση του αλλά και πάλι απείλησε μόνο με στημένα.
Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο ουσιαστικοί και να διπλασιάζουν τις επιτυχίες τους στο 80ο λεπτό με τον Χατζηνικολάου Β.Δ., που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με το οποίο και «σφράγισαν» μια πολύτιμη νίκη σε μια κρισιμότατη καμπή του πρωταθλήματος.