Τον ισχυρό και Ευρωπαίο φέτος Προμηθέα Πάτρας θα φιλοξενήσει ο Κολοσσός στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος της Basket League στις 6 ή 7 Οκτωβρίου. Η φετινή «περιπέτεια» των «θαλασσί» θα ξεκινήσει από το «Βενετόκλειο» απέναντι στους ισχυρούς Αχαιούς, ενώ στη συνέχεια η ομάδα του Νίκου Βετούλα θα παίξει εκτός έδρας με το «νεοφώτιστο» Χολαργό του Άρη Λυκογιάννη και αμέσως μετά θα υποδεχθεί τον Γ.Σ. Κύμης σε τρία ιδιαίτερα κρίσιμα παιχνίδια για τη μετέπειτα πορεία στο πρωτάθλημα. Την 7η αγωνιστική (24 ή 25 Νοεμβρίου) ο Κολοσσός θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό και δύο εβδομάδες αργότερα (15 ή 16 Δεκεμβρίου) τον Ολυμπιακό. Το φινάλε του α’ γύρου θα βρει τους Ροδίτες να παίζουν στο Ο.Α.Κ.Α. με αντίπαλό την ισχυρή Α.Ε.Κ.
1η (06-07/10) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η (19-20/01):
Π.Α.Ο.Κ.-Ρέθυμνο
Περιστέρι- Α.Ε.Κ.
Κολοσσός Ρόδου- Προμηθέας Πάτρας
Ολυμπιακός- Χολαργός
Πανιώνιος- Γ.Σ. Κύμης
Παναθηναϊκός- Ήφαιστος Λήμνου
Γ.Σ. Λαυρίου- Άρης
2η (13-14/10) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η (26-27/01):
Α.Ε.Κ.- Π.Α.Ο.Κ.
Προμηθέας Πάτρας- Περιστέρι
Χολαργός- Κολοσσός Ρόδου
Γ.Σ. Κύμης- Ολυμπιακός
Ήφαιστος Λήμνου- Πανιώνιος
Άρης- Παναθηναϊκός
Ρέθυμνο- Γ.Σ. Λαυρίου
3η (20-21/10) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η (02-03/02):
Π.Α.Ο.Κ.- Προμηθέας Πάτρας
Περιστέρι- Χολαργός
Κολοσσός Ρόδου- Γ.Σ. Κύμης
Ολυμπιακός- Ήφαιστος Λήμνου
Πανιώνιος- Άρης
Παναθηναϊκός- Γ.Σ. Λαυρίου
Ρέθυμνο- Α.Ε.Κ.
4η (27-28/10) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η (02-03/03):
Χολαργός- Π.Α.Ο.Κ.
Γ.Σ. Κύμης- Περιστέρι
Ήφαιστος Λήμνου- Κολοσσός Ρόδου
Άρης- Ολυμπιακός
Γ.Σ. Λαυρίου- Πανιώνιος
Παναθηναϊκός- Ρέθυμνο
Προμηθέας Πάτρας- Α.Ε.Κ.
5η (10-11/11) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η (09-10/03):
Π.Α.Ο.Κ.- Γ.Σ. Κύμης
Περιστέρι- Ήφαιστος Λήμνου
Κολοσσός Ρόδου- Άρης
Ολυμπιακός- Γ.Σ. Λαυρίου
Πανιώνιος- Παναθηναϊκός
Ρέθυμνο- Προμηθέας Πάτρας
Α.Ε.Κ.- Χολαργός
6η (17-18/11) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η (16-17/03):
Ήφαιστος Λήμνου- Π.Α.Ο.Κ.
Άρης- Περιστέρι
Γ.Σ. Λαυρίου- Κολοσσός Ρόδου
Παναθηναϊκός- Ολυμπιακός
Πανιώνιος- Ρέθυμνο
Γ.Σ. Κύμης- Α.Ε.Κ.
Χολαργός- Προμηθέας Πάτρας
7η (24-25/11) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η (23-24/03)
Π.Α.Ο.Κ.- Άρης
Περιστέρι- Γ.Σ. Λαυρίου
Κολοσσός Ρόδου- Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός- Πανιώνιος
Ρέθυμνο- Χολαργός
Α.Ε.Κ.- Ήφαιστος Λήμνου
Προμηθέας Πάτρας- Γ.Σ. Κύμης
8η (08-09/12) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η (30-31/03):
Γ.Σ. Λαυρίου- Π.Α.Ο.Κ.
Παναθηναϊκός- Περιστέρι
Πανιώνιος- Κολοσσός Ρόδου
Ολυμπιακός- Ρέθυμνο
Άρης- Α.Ε.Κ.
Ήφαιστος Λήμνου- Προμηθέας Πάτρας
Γ.Σ. Κύμης- Χολαργός
9η (15-16/12) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η (06-07/04):
Π.Α.Ο.Κ.- Παναθηναϊκός
Περιστέρι- Πανιώνιος
Κολοσσός Ρόδου- Ολυμπιακός
Ρέθυμνο- Γ.Σ. Κύμης
Α.Ε.Κ.- Γ.Σ. Λαυρίου
Προμηθέας Πάτρας- Άρης
Χολαργός- Ήφαιστος Λήμνου
10η (22-23/12) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23η (10-11/04):
Πανιώνιος- Π.Α.Ο.Κ.
Ολυμπιακός- Περιστέρι
Κολοσσός Ρόδου- Ρέθυμνο
Παναθηναϊκός- Α.Ε.Κ.
Γ.Σ. Λαυρίου- Προμηθέας Πάτρας
Άρης- Χολαργός
Ήφαιστος Λήμνου- Γ.Σ. Κύμης
11η (29-30/12) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24η (13-13/04):
Π.Α.Ο.Κ.- Ολυμπιακός
Περιστέρι- Κολοσσός Ρόδου
Ρέθυμνο- Ήφαιστος Λήμνου
Α.Ε.Κ.- Πανιώνιος
Προμηθέας Πάτρας- Παναθηναϊκός
Χολαργός- Γ.Σ. Λαυρίου
Γ.Σ. Κύμης- Άρης
12η (05-06/01) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25η (21-22/04):
Κολοσσός Ρόδου- Π.Α.Ο.Κ.
Περιστέρι- Ρέθυμνο
Ολυμπιακός- Α.Ε.Κ.
Πανιώνιος- Προμηθέας Πάτρας
Παναθηναϊκός- Χολαργός
Γ.Σ. Λαυρίου- Γ.Σ. Κύμης
Άρης- Ήφαιστος Λήμνου
13η (12-13/01) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 26η (12-13/05):
Π.Α.Ο.Κ.- Περιστέρι
Ρέθυμνο- Άρης
Α.Ε.Κ.- Κολοσσός Ρόδου
Προμηθέας Πάτρας- Ολυμπιακός
Χολαργός- Πανιώνιος
Γ.Σ. Κύμης- Παναθηναϊκός
Ήφαιστος Λήμνου- Γ.Σ. Λαυρίου

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ