Τρίτος ο Αρναουτάκης στο Πανελλήνιο Ταχύτητας

Το τριήμερο 11, 12 και 13 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε ο διπλός, 5ος και 6ος Αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ταχύτητας στα Μέγαρα, με 37 συμμετοχές, εκ των οποίων οι 5 από τη Λέσχη Μοτοσυκλέτας Ρόδου «Ίκαρος», από Ρόδο και Κω.

Συγκεκριμένα, στην κατηγορία racing συμμετείχε ο Βελής Εϊπόγλου από την Κω με Honda rs 250 και χορηγούς τους: Mylos Beach bar‎, Repsol greece‎, Cannabishop kos ‎, Karasoultanis motoworks‎, Locker‎, Boschetto‎, markoglou‎, Moto Garage Racing‎, Ioannis‎ ‎ioannou‎, Moto korakis ‎, Ταξιδιωτικό γραφείο Αλέξης Μαρκόγλου‎, ο Δημοσθένης Παπαντωνίου από τη Ρόδο με Aprilia rs 250 και χορηγούς τους: Silk oil, οπτικά Κακούσιος, ‎Speedline, blue star ferries‎, Moto action rodos‎ και ο Αλέξανδρος Αρναουτάκης, επίσης από τη Ρόδο με KTM RC 390, ο οποίος μάλιστα κατέκτησε και την τρίτη θέση στη γενική κατάταξη της κατηγορίας. Οι χορηγοί του: RodaMoto‎, intramoto pireli‎, ‎koulourades‎, ‎team boustas‎.‎net‎, tgs parts‎, ‎biker spirit‎,‎ advride‎.‎gr

Στην κατηγορία Supersport 300 συμμετείχε ο Αντώνης Λάσκαρης από τον Θεολόγο με Yamaha r3 300 και χορηγούς τους Billys Place‎, MKV‎, Logos Beach Village‎, Butterfly Rent a ‎Car, qb energy drink‎, ΤΕΚΑΛ‎, ενώ στην κατηγορία OPEN πήρε μέρος ο Στέφανος Κουρούνης από την Κω, που κατέλαβε την 5η θέση στην τελική βαθμολογία της κατηγορίας του. Οι χορηγοί του: t‎-‎shirtland K‎ως‎, B‎.‎K‎. ‎Κουτρουμανος ‎engineering team, track day‎.‎gr‎, Χάλαρης ‎bike center‎.

Ο Αλέξανδρος Αρναουτάκης δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα: Επιστροφή από τον 5ο και 6ο  αγώνα του πανελλήνιου πρωταθλήματος ταχύτητας (Π.Π.Τ.2019), όπου κατέκτησα δυο τέταρτες θέσεις και την τρίτη στο πρωτάθλημα κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο! Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους χορηγούς της ομάδας μου που μας στήριξαν σε όλο το πρωτάθλημα! Ακόμα θέλω να ευχαριστώ τον Γεώργιο Γούλα που με εμπιστεύτηκε να οδηγήσω για την ομάδα του, και όλους αυτούς που πίστεψαν σε εμένα και ήταν δίπλα μου όλο αυτό τον καιρό αλλά και αυτούς που δεν ήταν!».

Ο Στέφανος Κουρούνης είπε: «Π.Π. 2019 τέλος! Πολύ διασκέδαση, αδρεναλίνη και 5η θέση στην τελική βαθμολογία! Θέλω να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στον καλύτερο μηχανικό που θα μπορούσε να έχει κανείς. Ο Βασίλης με το team του, μου είχαν το r6 πάντα έτοιμο να δουλεύει χωρίς πρόβλημα και πραγματικά δεν αγχώθηκα ούτε ένα δευτερόλεπτο για την τέλεια λειτουργία την μοτοσυκλέτας μου. Εκτός όμως από το τεχνικό κομμάτι ήταν πάντα εκεί να με υποστηρίζει κάθε φορά, ακόμα και όταν είχε και εκείνος αγώνα. Χωρίς αυτόν δεν θα γινόταν τίποτα. Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο Χάλαρη, για την πολύτιμη υποστήριξη του σε όλο το πρωτάθλημα. Ένα τεράστιο ευχαριστώ στo teamboustas και στον Γιάννη Μπούστα που χωρίς τη βοήθεια και τις συμβουλές του σε τεχνικά και όχι μόνο κομμάτια, τα πράγματα πολύ πιθανόν να ήταν διαφορετικά ιδιαίτερα όσον αφορά στο πιο σημαντικό πράγμα, την ασφάλεια μου!».