Διαγόρας: Βασικός ο Αλάεφ στο Μάλτα- Ανδόρα

Στην αρχική ενδεκάδα της Εθνικής Ομάδας της Ανδόρας στο εκτός έδρας παιχνίδι του Σαββάτου με αντίπαλο την Μάλτα για το Nations League, συμπεριλήφθηκε ο Τζόρντι Αλάεφ του Διαγόρα.
Ο νεαρός επιθετικός του «γηραιού» έπαιξε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης, στην οποία η Εθνική της χώρας του γνώρισε την ήττα, αν και προηγήθηκε με το… καλημέρα.
Οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, όπου πέτυχαν τρία γκολ (τελικό αποτέλεσμα 3-1 υπέρ της Μάλτας).
Ο Τζόρντι Αλάεφ είχε θετική παρουσία στο παιχνίδι, ικανοποιώντας τον προπονητή του, Κόλντο Αλβάρεθ που του εμπιστεύτηκε μία θέση στο βασικό σχήμα.