Νέα ήττα του Διαγόρα!

Παρουσιάζοντας ξανά αδυναμίες σε όλους τους τομείς, ο Διαγόρας ηττήθηκε με 2-1 στο δημοτικό στάδιο από τον Παναθηναϊκό Β’… Παρά το γεγονός ότι οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν με 1-0 στην πρώτη φάση του αγώνα, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με τα «πιτσιρίκια» των «πρασίνων» να είναι καλύτερα, να κάνουν την ανατροπή μέχρι το 30ο λεπτό και να χάνουν κλασικές ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα γκολ. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη, που παραμένει χωρίς νίκη για τέσσερις αγωνιστικές, με αποτέλεσμα να βρεθεί στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
3’: ΓΚΟΛ Ο Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1-0… Στην πρώτη φάση του αγώνα ο Πίσπας έκανε τη σέντρα και ο Κουιρουκίδης με εξαιρετική κεφαλιά, άνοιξε το σκορ στο δημοτικό στάδιο
7’: Καλό σουτ του Μπαστιάνου απέκρουσε ο Χριστογεώργος
8: Φάση διαρκείας στα καρέ του Διαγόρα, σουτ του Αθανασακόπουλου η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς, ενώ αμέσως μετά το σουτ του Κρυπαράκου κατέληξε άουτ
10’: Νέο σουτ του Μπαστιάνου, η μπάλα στα χέρια του Χριστογεώργου
12: ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ 1-1… Ο Τσιριγώτης εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Σινγκ (δεν έκανε καλή εκτίμηση της φάσης) και κρέμασε τον Μπίντση, κάνοντας το 1-1 για τους «πράσινους» που ανέβασαν στροφές στο δημοτικό στάδιο΄.
20’: Εξαιρετικό δυνατό σουτ του Κρυπαράκου έξω από την περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ από το αριστερό δοκάρι του Μπίντση
23’: Μακρινό σουτ του Σαρδέλη, μπλόκαρε στη γωνία του ο Μπίντσης
27’: Πολύ καλή σέντρα του Μπαστιάνου, ο Λαμπίρης μόνος του δεν έπιασε την κεφαλιά όπως θα ήθελε και κατέληξε στην αγκαλιά του Χριστογεώργου
30’: ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ 1-2… Κόρνερ του Αθανασακόπουλου, νέα αμυντική αδράνεια του Διαγόρα, κεφαλιά του Σιδέρα και οι «πράσινοι» με ανατροπή παίρνουν το προβάδισμα στο σκορ.
39’:Νέο λάθος από τον Σινγκ, ευτυχώς για τον Διαγόρα το σουτ του Λεάντρο απελπιστικά άουτ
40’: Ο Ζούνης έδωσε στον Κουιρουκίδη, ο οποίος έπιασε το δυνατό σουτ, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Μπίντσης
41’: Ο Διαγόρας διαμαρτύρεται για πέναλτι και μάλλον έχει δίκιο σε μαρκάρισμα του Ρουγκάλα. Στη συνέχεια της φάσης ο Ζούνης έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ
43: Ο Λαμπίρης έκανε μόνος του λάθος, ευτυχώς για τον Διαγόρα το σουτ του Σαρδέλη ήταν αδύναμο
65’: Πρώτη φάση στο β’ ημίχρονο… Αβίαστο λάθος του Μουμίν, ο Σαρδέλης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Τάτση
66’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα… Από κοντά ο Σινγκ έκανε το δυνατό σουτ και απομάκρυναν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού
72’: Γύρισμα του Μπαστιάνου, μπλόκαρε ο Χριστογεώργος
73’: Απίστευτη ενέργεια του Σαρδέλη, ο οποίος έκανε τα δυνατό σουτ και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Μπίντση
75’: Κόρνερ του Μπαστιάνου, γυριστή κεφαλιά του Κουιρουκίδη η μπάλα άουτ
78’: Αντεπίθεση του Παναθηναϊκου Β’, το σουτ του Κρυπαρακου κατέληξε στην αγκαλιά του Μπίντση
80’: Κλασική ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να «κλειδώσει» τη νίκη… Ο Λεάντρο από θέση τετ α τετ έστειλε άουτ τη μπάλα
Π.Α.Ε. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπίντσης, Τοπάλ, Σινγκ, Τάτσης (80’ Μπούμπας), Ρουγκάλας, Μουμίν, Πίσπας, Λαμπίρης (62 Μιράντα), Κουιρουκίδης, Ζούνης (80’ Παραστατίδης), Μπαστιάνος.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ (Γιάννης Βονόρτας): Χριστογέωργος, Βαγιανίδης, Σιδεράς, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος (89’ Τουρκοχωρίτης), Σαρδέλης (89’ Μαραθωνίτης), Ρόμπι (70’ Αντωνίου), Μαρτίνης (70’ Κούτσιας), Φρόκου, Τσιριγώτης (70’ Σέχου)