Μία ακόμη βαριά ήττα για τον Ιπποκράτη!

Μία ακόμη κακή εμφάνιση, μία ακόμη ήττα για τον Ιπποκράτη, που έχασε με κατεβασμένα τα χέρια και από την Αγία Παρασκευή με 75-43. Η κωακή ομάδα μετράει μόνο ήττες και η παρουσία της στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος αποτελεί τυπική διαδικασία, αφού δεν υπάρχουν ελπίδες παραμονής στην Α2 Κατηγορία. Από την αρχή του αγώνα η αθηναϊκή ομάδα έλεγξε απόλυτα το ρυθμό του αγώνα και μεγάλωσε τη διαφορά, που πήρε στο ξεκίνημα (1-4). Μετά το 3-5, το σκορ έγινε 3-11 (6’), με την διαφορά ποιότητας να φαίνεται γρήγορα (5-16 στο 7’). Η Αγία Παρασκευή «έκλεβε» μπάλες, σκόραρε με ευκολία (5-19 στο 8’) και το α’ δεκάλεπτο τελείωσε με το ευρύ 9-28. Στη συνέχεια η Αγία Παρασκευή ξέφυγε ακόμη περισσότερο (10-34 στο 12’), με 11-39 (14’) και η διαφορά στο β’ δεκάλεπτο έφτασε ακόμη και τους 30 πόντους (13-43 στο 18’), με τον Ιπποκράτη να δυσκολεύεται να σκοράρει, να αλλάξει πάσες και να παίξει άμυνα. Το ημίχρονο τελείωσε με 19-45 και το υπόλοιπο του αγώνα ήταν… συνοπτική διαδικασία. Η Αγία Παρασκευή ξέφυγε με 26-63 (27’), έκλεισε το γ’ δεκάλεπτο με 31-65 και προς τιμήν της έκανε fair play στο φινάλε (δεν έπαιξαν στην τελευταία περίοδο οι Ακρίβου και Στούπα). Το σκορ έγινε 39-70, με την Κ.Α.Π. να κερδίζει σε ρυθμούς ρελαντί (43-75) τον Ιπποκράτη.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 9-28, 19-45(ημ.), 31-65, 43-75
Διαιτητές: Φάκαρος- Ασλανίδης
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Αργυρίου): Γκοτζάι 7(1), Σταυριανάκη 2, Κοντού, Πατμίου 3(1), Μιλίκοβιτς, Κιαπόκα, Καλυμιοναρή 12, Σβύνου, Χρυσάκη 16, Γιαλλούση, Ψαρού, Κουντουριώτη 3(1).
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Τασιόπουλος): Πενέλη 3, Στούπα 17(3), Χατήρα 6, Τσιαδή 10(1), Ακρίβου 18, Ευαγγελάτου 2, Σακουλάκη 3(1), Καράμπελα 7, Γρίσπου 9(2).