Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για Γ.Α.Σ.!

Την ευκαιρία να πετύχει μία σπουδαία νίκη έχασε ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με το Αιγάλεω, στο παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής στο «Οικονομίδειο». Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το πέναλτι του Καρπαθάκη και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να «καθαρίσουν» το ματς (στο 66’ είχε οριζόντιο δοκάρι ο Παπουτσογιαννόπουλος), με τον Μπουρλάκη να τους «τιμωρεί» στο 84’. Με την είσοδο του, ο έμπειρος παίκτης άλλαξε τα δεδομένα του αγώνα, έκανε καλύτερο το Αιγάλεω και ήταν αυτός που ισοφάρισε στο παιχνίδι. Με την ισοπαλία αυτή, ο Γ.Α.Σ. βρέθηκε στην 3η θέση (η Ρόδος τον προσπέρασε) και παρέμεινε χωρίς νίκη για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική.
ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
22’ Ο Ρούσσος έδωσε στον Γκέζο, ο οποίος ανατράπηκε από τον Αναστασίου, με τον Κακουλίδη να συμβουλεύεται το βοηθό του και να δίνει το πέναλτι. Ο Καρπαθάκης από την άσπρη βούλα έκανε το 1-0.
30’: Μεγάλη ευκαιρία για το Αιγάλεω… Ο Μπαρμπαρούσης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ με τον Ανδρούτσο, αλλά σούταρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
38’: Σουτ του Τσιλιγγίρη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
44’: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρούσσου, η μπάλα μόλις άουτ
59’: Ο Μπουρλάκης έκανε τη σέντρα, ο Μπαρμπαρούσης την κεφαλιά και η μπάλα στην αγκαλιά του Ανδρούτσου
62’: Συνεχόμενα σου του Μπουρλάκη, μετά από κόντρες και το τελευταίο κατέληξε στην αγκαλιά του Ανδρούτσου
65’: Μεγάλη ευκαιρία για τον Γ.Α.Σ. Ο Σκεντεράι έδωσε στον Παπαδόπουλο, ο οποίος πλάσαρε πάνω στον Σικαλιά
66’: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ιάλυσο… Ο Παπουτσογιαννόπουλος μπήκε στην περιοχή και σούταρε, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Σικαλιά
68’: Σουτ του Παπουτσογιαννόπουλο, έδιωξε σε κόρνερ ο Σικαλιάς
79’: Σουτ του Ρούσσου, δίπλα από το δοκάρι η μπάλα
85’: Κόρνερ του Χαντί, ο Μπουρλάκης με κεφαλιά κάνει το 1-1 για το Αιγάλεω
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Βαγγέλης Χαντές): Ανδρούτσος, Γκέζος, Σκεντεράι, Τερζίου, Καρπαθάκης, Μανιώτης, Παπουτσογιαννόπουλος (83’ Καντούτσης), Ρούσσος, Παπαδόπουλος (83’ Σταθόπουλος), Μαστραντωνάκης, Χριστόπουλος (63’ Μπουσάι).
ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Παπανικόλας, Οικονομόπουλος (74’ Λάσκαρης), Βλάχος, Μαχαίρας (57’ Μπουρλάκης), Σταματάκης (74’ Τσιτσάρης), Μπαρμπαρούσης, Ουέρε (46’ Χαντί), Τσιλιγκίρης (87’ Κασνέτσι).