Διαγόρας: Διαμαρτύρεται ο «γηραιός»

Παράπονα από την διαιτησία του Δημήτρη Θεοχάρη του συνδέσμου Θεσσαλίας στο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής (11η ) με τον Π.Ο. Τρίγλιας έχει ο Διαγόρας.
Ο «γηραιός»… φωνάζει για την μη υπόδειξη πέναλτι υπέρ του στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης, το οποίο θα καθόριζε το τελικό αποτέλεσμα, καθώς αν ευστοχούσε ο Διαγόρας θα κατακτούσε την νίκη ( το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1), γι αυτό και οι «κυανέρυθροι» της πόλης μας εξέδωσαν την ακόλουθη ανακοίνωση διαμαρτυρίας:
«Η ΠΑΕ Γ.Σ. Διαγόρας 1905, μετά την συνεδρίαση του διοικητικού της συμβουλίου, εκφράζει τα έντονα παράπονα για την απόφαση του διαιτητή στον εκτός έδρας αγώνα της ομάδας μας με τον Π.Ο. Τρίγλιας (1-1), να μην σφυρίξει πέναλτι υπέρ μας στο 89ο λεπτό. Το λάθος του σημειώθηκε σε ένα κρίσιμο και καθοριστικό σημείο της αναμέτρησης.
Επίσης, η ΠΑΕ Γ.Σ. Διαγόρας 1905 ευχαριστεί την διοίκηση της ΠΑΕ Τρίγλιας, για την άρτια φιλοξενία προς την αποστολή μας και υπόσχεται, ότι θα την ανταποδώσει στον αγώνα του δεύτερου γύρου στην Ρόδο».