Πληθώρα αναμετρήσεων θα διεξαχθεί σήμερα στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας, με τα παιχνίδια να αφορούν την 8η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 6η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Το σημαντικότερο παιχνίδι του 1ου ομίλου θα ξεκινήσει στις 11:00 το πρωί στους Αγίου Αποστόλους με την πρωτοπόρο Κύπρο θα υποδέχεται την Δήμητρα Δαματριάς (Σπάρταλης, Τσέτσος, Μπέκας).
Η αναμέτρηση που ξεχωρίσει στον 2ο όμιλο θα διεξαχθεί στις 14:45 στο γήπεδο Αφάντου με τον τοπική Αθλέτικο να φιλοξενεί την πρωτοπόρο Αναγέννηση Έμπωνα (Παπαγιαννίδης, Λάζος, Αναστασόπουλος).
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
8η αγωνιστική
Κυριακή

• Άγιοι Απόστολοι 11:00π.μ.
Κύπρος- Δήμητρα Δαματριάς
Διαιτητές: Σπάρταλης, Τσέτσος, Μπέκας
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Δημητράς
• Γ. Χάλκης 2:45μ.μ.
Α.Σ. Χάλκης- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Αντωνάς, Στεφανάκης, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Καρίκης
Αναβολή
• Α.Ο. Σύμης- Εθνικός Αρχίπολης
Ρεπό: Α.Σ. Τήλος
2ος όμιλος
8η αγωνιστική
Κυριακή

• Άγιοι Απόστολοι 2:45μ.μ.
Α.Ε. Αδελφοσύνης- Ευαγόρας
Διαιτητές: Καραγιάννης, Μαυρουδής, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Βασιλαράκης
• Άγιος Ισίδωρος 2:45μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Πολύστρατος
Διαιτητές: Κάζας, Πλάτσης, Κουλουρίδης
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Αγρέλλης
• Αφάντου 2:45μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Λάζος, Αναστασόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Λύτος
Αναβολή
• Ευκλής- Πολυβώτης
Όμιλος Νήσων
6η αγωνιστική
Κυριακή

•Κάλυμνος 12:30
Καλυμνιακός- Δόξα Καρδάμαινας
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Ντόκος, Ξουρής
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Ανατολίτης
• Πάτμος 2:45μ.μ.
Ξάνθος Πάτμου- Α.Ε. Λέρου
Διαιτητές: Γιαμουζής, Βουλγαράκης, Κορώνης
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Τσαμπαλάκης
• Ζηπάρι 2:45μ.μ.
Αναγέννηση Ασφενδιού- Νικαγόρας
Διαιτητές: Καραμούτας, Δημόπουλος, Παγώνης
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου
Ρεπό: Α.Ο. Αθλοπαιδιών
Αναβολή
• ΠΑΟΚ Κω- Α.Ο. Βαθύ

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ