Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τις αναμετρήσεις του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν την 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου και την 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου.
Το σημαντικότερο παιχνίδι του 1ου ομίλου θα διεξαχθεί την Κυριακή στο γήπεδο Αρχίπολης, με τον Εθνικό να υποδέχεται τον Αστέρα Παστίδας. Το παιχνίδι θα διευθύνει ο Λάζαρος Δουλγέρης, με βοηθούς τους Διακοφιλιππή και Λάζο.
Στον 2ο όμιλο το παιχνίδι που ξεχωρίζει θα γίνει στην Σάλακο, με την τοπικό Ασπίδα να φιλοξενεί τον Ποσειδώνα Καρπάθου.
Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Αντώνης Παπαβασιλείου, με βοηθούς τους Βασίλα και Γιακουμάκη.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
10η αγωνιστική
Κυριακή

● Άγιοι Απόστολοι 12:45
Κύπρος- Πολυβώτης
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Γιακουμάκης, Ορφανός
Παρ. διαιτησίας: Διαμαντέας
Παρ. αγώνα: Κυριακάκης
● Αρχίπολη 2:45μ.μ.
Εθνικός Αρχίπολης- Αστέρας Παστίδας
Διαιτητές: Δουλγέρης, Διακοφιλιππής, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Βασιλαράκης
● Αφάντου 2:45μ.μ.
Άγιος Λουκάς- Πολύστρατος
Διαιτητές: Χαρισμανίδης, Στεφανάκης, Τάσης
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Τσουκαλάς
● Έμπωνα 2:45μ.μ.
Αναγέννηση Έμπωνα- Ιππότες
Διαιτητές: Κάζας, Σταυρούλιας, Καραγκιόζης
Παρ. αγώνα: Στεργάκης
Τρίτη 12/1
● Τήλος 12:00
Α.Σ. Τήλος- Ομόνοια Γενναδίου
Παρ. αγώνα: Μορφωπός
● Ε.Α.Κ. 6:30μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Ορφέας
Παρ. αγώνα: Μπεληγράδης
2ος όμιλος
9η αγωνιστική
Σάββατο

● Σάλακος 12:00
Ασπίδα Σαλάκου- Ποσειδώνας Καρπάθου
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Βασίλας, Γιακουμάκης
Παρ. διαιτησίας: Καραχανής
Παρ. αγώνα: Στεργάκης
● Φάνες 2:45μ.μ.
Δαμάγητος- Ροδιακός
Διαιτητές: Ράδος, Παπαγιαννίδης, Βούλγαρη
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Παυλίδης
Κυριακή
● Μαλώνα 2:45μ.μ.
Άγιος Γεώργιος- Χάλκη
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Σάββενας, Βασίλας
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κάππας
● Φάνες 2:45μ.μ.
Ακουσίλαος- Ευκλής
Διαιτητές: Καραγιάννης, Αχιολάς, Σαρρής
Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας
Παρ. αγώνα: Μπάρκας
● Απολακκιά 2:45μ.μ.
Ασπίδα Απολακκιάς- Α.Ε. Κατταβιάς
Διαιτητές: Κυρίτσης, Σπάρταλης, Μαυρουδής
Παρ. διαιτησίας: Καλαθενός
Παρ. αγώνα: Κουγκράς
● Καλυθιές 2:45μ.μ.
Απόλλωνας Καλυθιών- Διγενής
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Μοσχάτος, Τσέτσος
Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας
Παρ. αγώνα: Φραντζής
Όμιλος Νήσων
Εξ αναβολής
4η αγωνιστική
Κυριακή

● Λειψοί 1:00μ.μ.
Α.Ο. Λειψών- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Βουλγαράκης, Μαυρουδής
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Μανής

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ