Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους.
Το παιχνίδι που ξεχωρίζει αφορά τον 2ο όμιλο και δεν είναι άλλο από το μεγάλο ντέρμπι, ανάμεσα στην Ρόδο και τον Φοίβο που θα διεξαχθεί την Κυριακή, στις 18:00 στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας.
«Άρχοντας» της αναμέτρησης ορίστηκε ο Λάζαρος Δουλγέρης, με βοηθούς τους Επαμεινώνδα Λάζο και Γιάννη Μπερδεμπέ.
Τέλος αξίζει να αναφέρουμε ότι το παιχνίδι του Ηρακλή Μαριτσών με τον ΠΑΣ Ασκληπειού, θα διεξαχθεί στο γήπεδο Μαριτσών και όχι σε αυτό της Παστίδας, όπως είχε αρχικά ανακοινώσει η ΕΠΣΔ.
Αναλυτικά όλοι οι ορισμοί είναι οι ακόλουθοι:

Α’ Κατηγορία
1ος όμιλος
16η αγωνιστική
Σήμερα
● Λέρος 11:30π.μ.
Α.Ε. Λέρου- Ιππότες
Διαιτητές: Αντωνάς,
Βουλγαράκης, Μαυρουδής Παρ. διαιτησίας: Καστής Παρ. αγώνα: Ακοκλάνης

Σάββατο
● Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Ορφέας- Διαγόρας
Διαιτητές: Κόλλιας, Τσιγάρας, Κόκκαλης Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας Παρ. αγώνα: Ταχραμάνης
● Παραδείσι 3:00μ.μ.
Κλεάνθης- Απόλλωνας Καλυθιών Διαιτητές: Γιαννουκάς, Ράδος, Μπερδεμπές
Παρ. διαιτησίας: Τσαγκάρης Παρ. αγώνα: Καρίκης
● Οικονομίδειο 3:00μ.μ.
ΓΑΣ Ιάλυσος- Αντίμαχος
Διαιτητές: Καραγιάννης, Σταυρούλιας, Βούλγαρη Χριστίνα Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας Παρ. αγώνα: Θεοδοσίου
Κυριακή
● ΕΑΚ 3:00μ.μ.
Ευαγόρας- Διαγόρας Βατίου Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Μοσχάτος, Τσέτσος
Παρ. διαιτησίας: Μιτζιρίκης
Παρ. αγώνα: Πάχος
● Αφάντου 3:00μ.μ.
ΑΕΡΑ- Αστέρας Παστίδας
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Σαρρής, Καρβουνίδης
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Μανέγας
2ος όμιλος
16η αγωνιστική
Σάββατο
● Βαθύ 3:00μ.μ.
Α.Ο Βαθύ- Άρης Αρχαγγέλου
Διαιτητές: Δημαράκης, Ωραιόπουλος, Πλάτσης
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης Στ. Παρ. αγώνα: Κασσάρας
Κυριακή
● Σάλακος 3:00μ.μ.
Ασπίδα Σαλάκου- Χάλκη
Διαιτητές: Καραγιάννης, Κασιώτης, Λάμπρου Εύη
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης Παρ. αγώνα: Ψέλλας
● Πυλί 1:00μ.μ.
Α.Ο Δικαίου- Δόξα Ψίνθου
Διαιτητές: Δημαράκης, Μαρίνος, Πατσιαούρας
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Μαριτσά 3:00μ.μ.
Ηρακλής Μαριτσών- ΠΑΣ Ασκληπειού Διαιτητές: Φιλιππάκου, Φραγκίνης, Ορφανός
Παρ. διαιτησίας; Ταράλης
Παρ. αγώνα: Κατσουράκης
● Κοσκινού 3:00μ.μ.
Κολοσσός Κάστρου- Κλεόβουλος Διαιτητές: Αντωνάς, Κόκκαλης, Στεφανάκης Βασ.
Παρ. διαιτησίας: Κόττορος
Παρ. αγώνα: Νικολής Γ.
● Δ.Σ. «Διαγόρας»
6:00μ.μ. Ρόδος- Φοίβος
Διαιτητές: Δουλγέρης, Λάζος, Μπερδεμπές Παρ. διαιτησίας: Σταυριανός Παρ. αγώνα: Κυριακάκης

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ