Κύπελλο Δωδεκανήσου: Προκρίθηκε ο Ηρακλής Μαριτσών

Στο επιπρόσθετο παιχνίδι του Κυπέλλου Δωδεκανήσου όπου θα φιλοξενηθεί από τον ΓΑΣ Ιάλυσος, ένα βήμα πριν από τα προημιτελικά της διοργάνωσης, προκρίθηκε ο Ηρακλής Μαριτσών έπειτα από την νίκη του με σκορ 4-3 επί του Κλεάνθη για την 3η φάση του θεσμού.
Η ομάδα του Κώστα Πάττα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ανέτρεψε την σε βάρος της κατάσταση στο γήπεδο Μαριτσών.
Ο Κλεάνθης έκανε το 1-0 στο 2ο λεπτό με τον Σάββα Μπαούρη, με τους Μαριτσενούς να ισοφαρίζουν στον 5ο λεπτό με τον Αντώνη Γεωργαλλή.
Οι «ροσονέρι» πήραν εκ νέου το προβάδισμα στο 11ο λεπτό με τον Γιάννη Μπερετούλη, με τον Βαγγέλη Λερογιάννη να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 20ο λεπτό, με τον έμπειρο μέσο να δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 26ο λεπτό (3-2).
Ο Κλεάνθης αντέδρασε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ισοφαρίζοντας σε 3-3 με τον Σάββα Μπαούρη στο 52ο λεπτό, ωστόσο, ο Αντώνης Γεωργαλλή δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, σκοράροντας στο 66ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3 που έδωσε την πρόκριση στον Ηρακλή Μαριτσών.
Να σημειώσουμε ότι ο Κλεάνθης ολοκλήρωσε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 66ο λεπτό αποβλήθηκε ο Τάκη Χαριτάκης.