Βαριά ήττα και αποκλεισμός του Σταυρού Καλυθιών από την Α.Ε.Κ.!

Σε ρυθμούς ρελαντί η ισχυρή Α.Ε.Κ. συνέτριψε με 9-0(!) στις Καλυθιές τον τοπικό Σταυρό, στο πλαίσιο της 2ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας. Η χαωτική διαφορά δυναμικότητας ήταν δεδομένη πριν από το παιχνίδι, αφού η «Ένωση» αγωνίζεται στην Α’ Εθνική και είναι από τις καλύτερες ομάδες στην Ελλάδα, ενώ ο Σταυρός παίζει στη Γ’ Εθνική. Η Α.Ε.Κ. μετά το πρώτο 25λεπτο ανέβασε στροφές και έκλεισε το ημίχρονο με 0-5. Οι «κιτρινόμαυρες» πέτυχαν εύκολα εννέα γκολ, ενώ έριξαν στροφές στο τελευταίο 20λεπτό παίρνοντας το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση του θεσμού. Ο Σταυρός δεν μπόρεσε να κοιτάξει στα μάτια την ανώτερη αντίπαλο του και γνώρισε τη βαριά ήττα με σκορ 9-0 στο γήπεδο των Καλυθιών.
ΤΑ ΓΚΟΛ: 4’ Ίβιτς (0-1), 28’ Μπαρτζακλή (0-3), 36’ Χατζηνικόλα (0-3), 40’ Χατζηνικόλα (0-4), 44’ Χατζηνικόλα (0-5), 49’ Στεφάτου (0-6), 64’ Στεφάτου (0-7), 66’ Νίκα (0-8), 70’ Τζουτζουράκη (0-9)
ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΥΘΙΩΝ (Γιάννης Τζουανάκης): Βασιλειάδου, Μάστορα (Γαϊτάνου), Γκρεκου (Καλλιγά), Βογιατζή, Κτενά, Κωνσταντίνου, Κουφάλλη, Ταχραμάνη, Μανωλακούδη, Φλεβάρη, Μαλλιάκα.
Α.Ε.Κ.: Κocibeli, Ξυλούρη (Τζουτζουράκη), Μπαρτζακλή (Pineda), Παυλοπούλου (Ντζανή), Κόλλια, Νίκα, Μάρκου, Τσελέντη, Ivic, Στεφάτου, Χατζηνικολάου.