Μηχανοκίνητος αθλητισμός: Μεγάλες διακρίσεις για Αρναουτάκη και Κλαδογένη

Σπουδαίες επιτυχίες για το νησί μας στον μηχανοκίνητο αθλητισμό και συγκεκριμένα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μοτοσυκλετών, καθώς ο Αλέξανδρος Αρναουτάκης αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορίας Racing, ενώ ο Γιάννης Κλαδογένης κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Open και οι δύο αναβάτες της Λέσχης Μοτοσυκλέτας Ρόδου «Ίκαρος».
Ο Αλέξανδρος Αρναουτάκης στους δύο αγώνες που έγιναν στις Σέρρες κατέκτησε μία 1η και μία 2η θέση, ενώ στους τρεις αγώνες που έγιναν στα Μέγαρα κατέκτησε την 2η θέση σε όλες τις διαδρομές. Συνολικά συγκέντρωσε 105 βαθμούς και αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορία Racing.
Ο Γιάννης Κλαδογένης από την πλευρά του, στους αγώνες που έγιναν στις Σέρρες κατέκτησε μία 5η και μία 4η θέση, ενώ στους αγώνες που έγιναν στα Μέγαρα, κατετάγη 4ος, 5ος και 8ος. Συνολικά συγκέντρωσε 53 βαθμούς και κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Open.