Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ, οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα διευθύνουν τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας και στους δύο ομίλους.
Δύο είναι τα παιχνίδια που ξεχωρίζουν και αναμένεται να προσελκύσουν το μεγαλύτερο ενδιαφέρον των φιλάθλων.
Συγκεκριμένα, στον 1ο όμιλο, η Α.Ε. Κατταβιάς θα υποδεχτεί την Κυριακή, τον Α.Σ. Χάλκης, με διαιτητή τον Μανώλη Παπαγιαννίδη και βοηθούς τους, Ορφανό και Κασιώτη.
Στον 2ο όμιλο, ο Ορφέας θα φιλοξενήσει και αυτός την Κυριακή, τον Άγιο Λουκά, με διαιτητή τον Δημήτρη Ατσικνούδα και βοηθούς τους Κόλλια και Σάββενα.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ο όμιλος
2η αγωνιστική
Κυριακή

● Άγιος Ισίδωρος 3:00μ.μ.
Άγιος Ισίδωρος- Ομόνοια Γενναδίου
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Κόκκαλης, Βασίλας
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Αδαμάκης
● Διμυλιά 12:00
Ατρόμητος Διμυλιάς- Νηρέας
Διαιτητές: Μίαρης, Κουμπλά, Πιτσάρη
Παρ. αγώνα: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Παπαγεωργίου
● ΕΑΚ 3:00μ.μ.
Α.Ε. Κατταβιάς- Χάλκη
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Ορφανός, Κασιώτης
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Πάχος
● Λάρδος 3:00μ.μ.
Ηρακλής Λάρδου- Ροδιακός
Διαιτητές: Τάσης, Μοσχάτος, Ροδίτης
Παρ. διαιτησίας: Κατταβενός
Παρ. αγώνα: Κουγκράς
2ος όμιλος
2η αγωνιστική
Σάββατο

● Κάλαθος 3:00μ.μ.
Θύελλα Πυλώνας- Άγιος Γεώργιος
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Παπαβασιλείου, Μοσχάτος
Παρ. διαιτησίας: Γουλάρας
Παρ. αγώνα: Κατσούλης
Κυριακή
● Κοσκινού 3:00μ.μ.
Διγενής- Ασπίδα Απολακκιάς
Διαιτητές: Σπάρταλης, Γιαννουκάς, Μπερδεμπές
Παρ. διαιτητές: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Βελής
● Φάνες 3:00μ.μ.
Ακουσίλαος- Αναγέννηση Έμπωνας
Διαιτητές: Δουλγέρης, Καρκαλιανίδης, Σαρρής
Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας
Παρ. αγώνα: Μανέγας
● Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Ορφέας- Άγιος Λουκάς
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Κόλλιας, Σάββενας
Παρ. διαιτησίας: Μιτζιρίκης
Παρ. αγώνα: Κόκκινος
● ΕΑΚ 12:00
Ευαγόρας- Απόλλωνας Απολλώνων
Διαιτητές: Ορφανός, Παπαγιαννίδης, Κασιώτης
Παρ. διαιτησίας: Σταυριανός
Παρ. αγώνα: Πάχος
Όμιλος Νήσων
1η αγωνιστική
Κυριακή

● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 12:00
ΠΑΟ Κω- Αναγέννηση Ασφενδίου
Διαιτητές: Πατσιαούρας, Γιαμουζής, Στάμος
Παρ. διαιτησίας: Γεωργιόπουλος
Παρ. αγώνα: Βραχνάς
● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 3:00μ.μ.
Α.Ε. Κω- Δόξα Καρδάμαινας
Διαιτητές: Γιαμουζής, Πατσιαούρας, Στάμος
Παρ. διαιτησίας: Γεωργιόπουλος
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης
● Πάτμος 10:45π.μ.
Ξάνθος Πάτμου- Ανταγόρας
Διαιτητές: Γκόγκος, Βουλγαράκης, Μαυρουδής
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Γιαμαίος
● Κέφαλος 1:00μ.μ.
Νικαγόρας- Α.Ο. Λειψών
Διαιτητές: Ατσαλάκης, Καραμούτας, Αλέκος
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Τσολακίδης

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ