Πολυβώτης- Ασπίδα Σ.: 2-1: «Σεφτές» στο 90ο λεπτό για του Νισύριους

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας , πέτυχε ο Πολυβώτης Νισύρου, ο οποίος με γκολ στην εκπνοή της αναμέτρησης επικράτησε με 2-1 της Ασπίδας Σαλάκου στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, με την ομάδα του Βαγγέλη Χατζηαντωνίου να βρίσκει την απάντηση και να ισοφαρίζει σε 1-1. Στο φινάλε του αγώνα, όμως ο Πολυβώτης κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» και να ξεκολλήσει από την ουρά του βαθμολογικού πίνακα. Ο Πολυβώτης άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό, όταν μετά από πλάγιο άουτ η μπάλα έφτασε στον Χατζηνικολάου που με σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0. Ο Κυριακάκης είχε δοκάρι στο 23ο , ενώ στο 63ο λεπτό η Ασπίδα ισοφάρισε με σουτ του Σπάτα. Στο 90ο λεπτό ο Χατζηνικολάου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι αποχώρησε με κάταγμα στη μύτη στο 65ο ο Παπαστεργής.
Πολυβώτης Νισύρου: Ορσάρης (73ο Κάνιαρος, 87ο Χασαπλαδάκης), Χατζηνικολάου, Πατρίκης, Σακελλαρίου Α., Καραλίγκας, Φωτεινής, Κάσδαγλης, Πάρα, Γερογιάννης, Κυπραίος, Κυροδήμος (65ο Χαρίτος).
Ασπίδα Σαλάκου: Στεργενάκης, Κεβάνι, Σπάτα, Συρράκος, Καλογερόπουλος, Ζαμαντάκης, Παπαγεωργίου (52ο Κυπραίος), Καρτάλης, Χειμωνέττος, Μάχλης, Κυριακάκης (28ο Παπαστεργής, 65ο Γιορδαμνής).