Α.Ο. Πυλίου: Έβγαλε τα μάτια του…

«Αυτοκτόνησε» ο Α.Ο. Πυλίου στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας του 8ου ομίλου με αντίπαλο τον Αίαντα Σαλαμίνας, χάνοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης… μέσα από τα χέρια του.
Ο πρωταθλητής Δωδεκανήσου βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-0 έως και το 70ο λεπτό, με τέρμα που σημείωσε στο 57ο λεπτό ο Χρήστος Δρόσος, ωστόσο σε διάστημα 15 λεπτών οι φιλοξενούμενοι έφεραν τα πάνω- κάτω στο παιχνίδι, κατακτώντας το «τρίποντο» με γκολ των Πινιέιρο (70ο ) και Παύλιτς (85ο ), αφήνοντας τους «βυσσινί» με… άδεια χέρια.
Αίαντας: «Ευχαριστούμε για την φιλοξενία»
Ανακοίνωση με την οποία ευχαριστεί δημόσια τον Α.Ο. Πυλίου για την φιλοξενία του, εξέδωσε ο Αίαντας Σαλαμίνας.
Αναλυτικά:
«Το Δ.Σ. του Αίαντα Σαλαμίνας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει δημόσια την διοίκηση του Α.Ο. Πυλίου Κω για την άψογη φιλοξενία που παρείχαν στην αποστολή της ομάδας μας, στον αγώνα της 2ης αγωνιστικής 8ου ομίλου Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.
Επιφυλασσόμαστε να ανταποδώσουμε την φιλοξενία στον Β΄ γύρο, και ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του Πυλίου».