Φουλ δράση στον Ο.Α.Μ.Ρ.

Με νέο τουρνουά ζευγών κατηγορίας όπεν (1-16) ξεκίνησε η αγωνιστική εβδομάδα στον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου. Τη Δευτέρα, 5 Ιουνίου, διεξήχθη η πρώτη ημερίδα με τη συμμετοχή 15 ζευγών και τις 3 πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι αθλητές:

1. Τυραδέλλη Α. – Τσάβαλος Α. 60,71 %
  2. Ράμος Β. – Τσαβαρή Ε. 58,68 %
  3. Γιάκλος Κ. – Ζερβός Ι. 55,16 %

Η ημερίδα εντάσσεται στο ταυτόχρονο τουρνουά ζευγών Όπεν, που διοργανώνει ο Όμιλος Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης (Ο.Π.Α.Φ.)  σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Μπριτζ (Ε.Ο.Μ.) κάθε Δευτέρα. Στο ταυτόχρονο τουρνουά συμμετέχουν 11 όμιλοι από όλη την Ελλάδα και στη συγκεκριμένη ημερίδα αγωνίστηκαν 124 ζεύγη, παίζοντας τις ίδιες ακριβώς διανομές. Οι αθλητές του Ο.Α.Μ.Ρ. κατέλαβαν τις εξής θέσεις:

1. Τυραδέλλη Α. – Τσάβαλος Α. 59,49 %
  2. Ράμος Β. – Τσαβαρή Ε.                   56,56 %
  3. Γιάκλος Κ. – Ζερβός Ι.                     55,90 %

Την Τρίτη, 6 Ιουνίου, ολοκληρώθηκε το 5ημερο τουρνουά ζευγών κατηγορίας 1-9 και τα 3 πρώτα ζεύγη της ημερίδας ήταν:

1. Μακέστας Σ. – Μηνέττος Α. 60,00 %
  2. Πετρίδης Β. – Φιλίππου Κ. 56,26 %
  3. Χατζηγεωργίου Δ. – Χαλικιάς Γ. 53,75 %

Στο συγκεντρωτικό φύλλο του 5ημερου αγώνα τις  πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι αθλητές:

1. Μηνέττος Α. 58,13 %
  2. Μακέστας Σ. 58,13 %
  3. Πετρίδης Β. 54,84 %
  4. Φιλίππου Κ. 54,84 %
  5. Χατζηγεωργίου Δ. 54,49 %

Τέλος, την Πέμπτη, 8 Ιουνίου, ολοκληρώθηκε το τουρνουά ομάδων όπεν και η τελική κατάταξη των ομάδων του Ο.Α.Μ.Ρ. είναι η ακόλουθη:

1. Ομάδα Καταξενός (Καταξενός, Δανελλάκης, Τσελεπής, Φοιτός)
  2. Ομάδα Τυραδέλλη (Τυραδέλλη, Τσάβαλος, Κλέτσας, Καρακατσάνης Β., Λεριάς, Καρακατσάνης Η.)
  3. Ομάδα Μαυρονικόλας (Μαυρονικόλας, Καλαβρέζος, Κολιάης, Κολιάη, Πιρπιρής)
  4. Ομάδα Βρούχος (Καραγιάννη, Ράμος, Καβαλάκης, Σβίγγος, Βρούχος, Πεζανάκης, Μελεούνη)