Η παρουσία του Ροδήλιου στο ΟΑΚΑ

Δυναμικό παρών έδωσε με πενταμελή συμμετοχή ο Ροδήλιος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας Ανδρών –Γυναικών 2019 και Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ομνιουμ Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων και Κορασίδων στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο του ΟΑΚΑ, το τριήμερο 6-8/9/2019. Η σχετική ανακοίνωση του σωματείου:
«Στο Πρωτάθλημα Ομνιουμ, εξαιρετική η παρουσία των νεαρών αθλητών μας στην κατηγορία Εφήβων, ο Σταμάτης Σαββάκης σαφώς βελτιωμένος με αξιοπρεπέστατη εμφάνιση τερμάτισε στην τέταρτη θέση, ενώ ο μαχητικός Ιάκωβος Κούρος κατέλαβε την έκτη θέση, όντας και οι δυο στην πρώτη χρονιά των εφήβων.
Στους Παίδες ο επίσης μαχητικός Μιχάλης Σαββάκης με βελτιωμένη παρουσία κατάφερε να τερματίσει στην έκτη θέση, ενώ ο Αριστείδης Κουτούνης οριακά δεν πήρε πρόκριση για τα τελικά των αγώνων, στην πρώτη χρονιά των Παίδων.
Στο Πρωτάθλημα Πίστας στην κατηγορία Ανδρών, αγωνίστηκε ο Κυριάκος Παπασταματάκης, που στάθηκε εξαιρετικά άτυχος, αφού έσπασε την κλείδα του σε προπόνηση της ομάδας στις 13 Ιουλίου, παρά όλα αυτά, το πάθος και η εμπειρία του, τον κράτησαν σε υψηλές θέσεις. Πιο συγκεκριμένα στο Scratch πήρε την έβδομη θέση, στο Pursuit την όγδοη, στην ατομική χρονομέτρηση 1km την έκτη και στο Keirin τη δέκατη.
Το Διοικητικό Συμβούλιο ευχαριστεί και συγχαίρει όλους τους αθλητές για την εξαιρετική παρουσία, προπονητές για την πολύ καλή προετοιμασία και τις οικογένειες τους που στηρίζουν κάθε προσπάθεια μας».