Πρωτιά του 1ου ΕΠΑΛ Ρόδου σε όλο το Αιγαίο

Πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα από τις 5 έως τις 7 Απριλίου στο γήπεδο «Νικολαΐδης» στη Νίκαια η Β’ Φάση των σχολικών αγώνων Λυκείων ποδοσφαίρου.
Τη Δωδεκάνησο εκπροσώπησε η σχολική ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Ρόδου, πρωταθλήτρια του Νομού.
Στο πρώτο παιχνίδι αντιμετώπισε την ομάδα από το Λύκειο Νάξου όπου και νίκησε με σκορ 2-1. Οι σκόρερ του 1ου ΕΠΑΛ Ρόδου ήταν οι Μιχαλαριάς Ραφαήλ και Κυπριώτης Σέργιος.
Στο δεύτερο παιχνίδι αντιμετώπισε την ομάδα του Λυκείου Μυτιλήνης όπου και νίκησε με 5-0. Σκόρερ ήταν: Τζελάι Φιορίλο, Κυπριώτης Σέργιος, Μιχαλαριάς Ραφαήλ, Γρύλλης Γιάννης και Λαθουράκης Δημήτριος.
Στον τελικό αντιμετώπισε την ομάδα του Λυκείου Ιεράπετρας.
Προηγήθηκε 5 λεπτά πριν τη λήξη με τον Τζελάι Φιορίλο αλλά ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό και έτσι το παιχνίδι πήγε στα πέναλτι.
Στη διαδικασία των πέναλτι η ομάδα του 1ου ΕΠΑΛ Ρόδου ηττήθηκε με 4-3 και έτσι έχασε την ευκαιρία να περάσει στην Γ’ Φάση και στις 4 καλύτερες σχολικές ομάδες της Ελλάδας.