Κύπελλο Γ’ Εθνικής Κατηγορίας: Αποκλείστηκε ο Α.Σ. Ρόδος

Εκτός της συνέχειας του Κυπέλλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 4ο όμιλο, έμεινε ο Α.Σ. Ρόδος, καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 από τον Ατσαλένιο.
Τα «ελάφια» που παρατάχθηκαν με πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στην σύνθεσή τους, δεν μπόρεσαν να προβάλουν μεγάλη αντίσταση στους γηπεδούχους, που δίκαια επικράτησαν και προκρίθηκαν στον τελικό του 4ου ομίλου.
11ο λεπτό. Ο Γιαννόπουλος βγήκε από τα δεξιά, έκοψε ωραία στον Αμπντουραχμάνι ο οποίος πήγε να πετύχει ένα εξαιρετικό γκολ με τακουνάκι όμως απέκρουσε ο Κουμέντος.
18ο λεπτό, γκολ για τον ΠΟΑ. 1-0 με τον Σακλαμάκη που πλάσαρε ωραία εντός περιοχής μετά την εξίσου ωραία πάσα του Χαρίτου.
28ο λεπτό. Πρώτη πολύ καλή στιγμή για τον Α.Σ. Ρόδος, καθώς ο Βολονάκης μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, έκοψε στον επερχόμενο Δημητριάδη που σούταρε από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
34ο λεπτό. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ. Εκτέλεση φάουλ από τον Μπουτσάκη ο Κουμέντος θα πέσει στην αριστερή του γωνία και θα διώξει δύσκολα την μπάλα σε κόρνερ.
38ο λεπτό. Ο Μπουτσάκης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Αραβιάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ παρότι ήταν αφύλακτος από τους αμυντικούς.
49ο λεπτό. Πέναλτι για τον ΠΟΑ. Ο Ξυλούρης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο Κασσελάκης έδειξε την άσπρη βούλα. Αστοχεί ο Μπουτσάκης στην εκτέλεση του πέναλτι με τον τερματοφύλακα του Α.Σ. Ρόδος Κουμέντο να πέφτει στη δεξιά του γωνία και να διώχνει σε κόρνερ την μπάλα.
53ο λεπτό. Δοκάρι για τον ΠΟΑ. Τρομερό σουτ του Γενιτσαρίδη έξω από την περιοχή η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.
58ο λεπτό. Ευκαιρία για τον Α.Σ. Ρόδος. Ο Πατσιλής πέρασε από τα δεξιά, πάσαρε στον Δημητριάδη που έκανε το πλασέ όμως βρήκε σε ετοιμότητα τον Ματαλιωτάκη που έδιωξε σε κόρνερ.
61ο λεπτό. Καλή φάση για τον Α.Σ. Ρόδος. Εκτέλεση φάουλ του Τζιβίλογλου ο Ματαλλιωτάκης θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
63΄Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ. Πλασέ του Αμπντουραχμάνι από καλή θέση από πλάγια δεξιά η μπάλα λίγο άουτ.
71ο λεπτό. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΟΑ. Ο Σακλαμάκης βγήκε από τα αριστερά έδωσε στον Αμπντουραχμάνι που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με τον Κουμέντο να αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ.
73ο λεπτό. Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Α.Σ. Ρόδος. Ο Βολονάκης θα βρεθεί μόνος του απέναντι στον Ματαλλιωτάκη θα κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ αλλά η μπάλα θα φύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα του ΠΟΑ.
76ο λεπτό. Ωραία ατομική ενέργεια του Γενιτσαρίδη, που την τελειώνει με το αριστερό σουτ και τον Κουμέντο να μπλοκάρει σταθερά.
81ο λεπτό. Γκολ για τον ΠΟΑ. Ο Χαρίτος πιάνει ένα καταπληκτικό σουτ στα όρια της περιοχής και στέλνει την μπάλα στην γωνία του Κουμέντου.
88ο λεπτό. Σουτ του Σακλαμάκη έξω από την περιοχή θα μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα ο Κουμέντος.
Ατσαλένιος: Mαταλλιωτάκης, Καρβελάς (22ο λ.τ. Βρεττός), Παπαδομιχελάκης, Χαρίτος, Αραβιάκης (79ο Λυδάκης), Γενιτσαρίδης, Ξυλούρης, Αμπντουραχμάνι, Γιαννόπουλος, Σακλαμάκης, Μπουτσάκης (65ο Σταθόγλου).
Α.Σ. Ρόδος: Κουμέντος, Ιμεραλιλάι, Καμπούρης, Στάτης, Κατσαμάκης, Τζιβίλογλου, Βολονάκης, Καρυοφύλλης (75ο Τρέχας), Πατσίλης (83ο Ραφτής), Δημητριάδης, Γανωτάκης.