Μοιρασιά στην Λέρο

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν οι Α.Ε. Λέρου και ο Κλεόβουλος στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κλεόβουλο να είναι καλύτερος και να καταφέρνει να προηγηθεί στο σκορ, με τέρμα του Αλέκου Κακλαμάνου στο 22ο λεπτό.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τις επιτυχίες τους στο 30ο λεπτό, με «δράστη» τον Δήμο Παπαοικονόμου.
Οι ποδοσφαιριστές της Α.Ε. Λέρου, αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημίχρονου με τέρμα του Τσάρα (43ο λεπτό).
Στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε. Λέρου μπήκε πιο δυνατά, πιέζοντας την εστία του Κλεόβουλου προκειμένου να φτάσει στην ισοφάριση. Αρχικά έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 80ο λεπτό, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε Τσάτσος, αποκρούστηκε από τον Χρυσανθή, ωστόσο, ο έμπειρος μεσοεπιθετικός πήρε το αίμα του πίσω στο 90ο λεπτό, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Κλεόβουλος, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπάρδης στο 89ο λεπτό, για καθυστέρηση.
Καλή η διαιτησία του Μάριου Ωραιόπουλου, παράπονα από τις υποδείξεις των βοηθών Βουλγαράκη και Μαυρουδή, έχουν οι φιλοξενούμενοι.
Α.Ε. Λέρου: Χαλκίτης, Κοτσάνης, Βασιλείου ( 80ο Φουντής), Ντεληγιώργης, Καστής, Τσάτσος, Ηλίας, Κουρεβέλης ( 65ο Καρπάθιος), Καρπαθάκης ( 57ο Καράγκιολης), Γιαννουκάς, Τσάρας.
Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Ανδρεόπουλος, Λάμπης (80ο Διακογεωργίου), Κωστάκης, Κουκουτσέλας, Μπάρδης, Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος, Κακλαμάνος Α., Κολιοκώστας, Αναστασιάδης.