Εθνική Κορασίδων: Βασική η Παντερή στην φιλική ισοπαλία με την Σκωτία

Στη βασική 11άδα της Εθνικής Ομάδας Κορασίδων βρέθηκε η Αγγελική Παντερή της LFC Ιάλυσος, στο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη την Τετάρτη στο γήπεδο του Πανιώνιου στην Νέα Σμύρνη, με αντίπαλο τη Σκωτία, το οποίο ολοκληρώθηκε με το ισόπαλο 1-1.
Η ταλαντούχα αθλήτρια έπαιξε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και είχε πολύ καλή παρουσία. Η Ελλάδα προηγήθηκε με την Ίβιτς στο 35ο λεπτό, η οποία με κοντινή προβολή, ύστερα από σέντρα της Γιαννή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ίντσον.
Η Σκωτία ισοφάρισε στο 57ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της Μπέρι, ενώ είχε και δοκάρι στο 38ο λεπτό έπειτα από επέμβαση της Πεταλωτή σε σουτ της Μπλάκ.
Οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες και πάλι το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου στις 11:00 στη δεύτερη φιλική τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στα τέλη του προσεχούς Μαρτίου.
Η σύνθεση της Εθνικής Κορασίδων: Πεταλωτή (56ο Μαρία-Σοφία Μούγιου), Κώστα, Μαξ (56ο Βαλκάνη), Κωνιωτάκη, Ζάγκλη, Φανουράκη (34ο Αργυρίου), Γιαννή (75ο Βλάχου), Φακίνου (56ο Σιαφαρίκα), Ίβιτς (46ο Γιοβάνη), Παντερή, Μαρία-Ελένη Μούγιου (75ο Γκότση).