Μπαράζ ανόδου: Εντυπωσιακή εκκίνηση για την Δόξα

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας η ομάδα της Δόξας Καρδάμαινας, καθώς στην εντός έδρας αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής, επικράτησε του Δαμάγητου με σκορ 5-0, προσθέτοντας το πρώτο «τρίποντο» στην συλλογή της.
Οι «μελανόλευκοι» της Κω ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, με την νίκη τους να κρίνεται απολύτως δίκαιη.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαγγέλη Πανόπουλου, με τον Γιάννη Πη με ωραίο πλασέ στο 24ο λεπτό να κάνει το 2-0 βάζοντας τις βάσεις για την επικράτηση της Δόξας.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τους «μελανόλευκους», καθώς στο 49ο λεπτό ο Ανδρέας Χατζηαντωνίου με δυνατό σουτ έκανε το 3-0, στο 80ο λεπτό έγινε το 4-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κώστα Μουνούχου, με τον Αντώνη Πόγια στο 82ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 5-0 υπέρ της Δόξας Καρδάμαινας.
Να σημειώσουμε ότι από το 63ο λεπτό ο Δαμάγητος αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Κώστας Λαθούρης αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.
Δόξα Καρδάμαινας: Γιακούμαρος, Μουνούχος, Καράλιαμης, Πης Β. (81ο Παντελής), Πης Γ., Κόμπος, Πανόπουλος ( 72ο Καλλούδης), Χατζηαντωνίου (61ο Πόγιας), Βασιλείου, Τσέλα (56ο Κουρζής), Χατζηαπαναγιώτης.
Δαμάγητος: Καμπούρης Μ., Γουμαράς, Λαθούρης, Μέμα, Λολάκης, Καμπούρης Π., Καβαζής (87ο Καρπαθάκης), Τόμπσον, Αξιώτης, Κωνσταντινίδης, Καψαλάκης.