Εθνικός Αρχίπολης- Α.Σ. Τήλος: 2-0: «Τρίποντο» για τους γηπεδούχους

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στην συλλογή του ο Εθνικός Αρχίπολης, καθώς επικράτησε με σκορ 2-0 του Α.Σ. Τήλος στο γήπεδο Αφάντου, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Η ομάδα του Μιχάλη Ψύλλου με την συγκεκριμένη νίκη, ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ωστόσο, εκκρεμούν όλες οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.
Οι Αρχιπολενοί έκαναν το 1-0 με τον Αντώνη Νικολή στο 38ο λεπτό, ενώ στο 88ο λεπτό ο Αντώνης Λόης διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους.
Να σημειώσουμε ότι στο 66ο λεπτό ο Εθνικός Αρχίπολης έχασε πέναλτι με τον Θοδωρή Λυριστή.
Εθνικός Αρχίπολης: Σκυλλάς, Σαρίκος, Κιλασίν, Μπόσινας, Τσακίρης Σ., Νικολής ( 90ο Σεχιτάι), Παπανικολάου (61ο Τσακίρης Γ.), Τσοπανάκης, Λόης (90ο Κουτσουμπάρης), Λυριστής (90ο Παπανθύμου), Φιάμπολης.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Σακελλάρης Κ. του Κ.,Ρούκο, Κότσι ( 68ο λ.τρ. Τσιβερδής), Καμμάς (81ο Σακελλάρης Κ. του Μ.), Χαραλαμπάκης, Φιλακούρης, Σακελλάρης Η., Αγκόλι, Λεβτσένκο ( 79ο Μήτσης), Οικονόμου.