Κύπελλο Δωδεκανήσου: Πρόκριση για Κλεάνθη και Διαγόρα Βατίου

Στην 3η φάση του Κυπέλλου Δωδεκανήσου στον όμιλο Ρόδου προκρίθηκαν ο Κλεάνθης Παραδεισίου και ο Διαγόρας Βατίου.
Οι «ροσονέρι» του Κώστα Παπαδόπουλου επικράτησαν στο γήπεδο Θεολόγου του τοπικού Δαμάγητου με σκορ 4-2, ενώ οι Βατενοί του Γιάννη Καμπούρη, επιβλήθηκαν του Ευκλή Σορωνής στο γήπεδο του Αγίου Σουλά με σκορ 3-2.
Τα γκολ του Κλεάνθη σημείωσαν ο Στέλιος Ποζατζίδης στο 31ο λεπτό, με αυτογκόλ ο Χρυσοβαλάντης Γουμαράς στο 40ο λεπτό, ο Ρενάτο Χότζα στο 72ο λεπτό και ο Κώστας Θάνος στο 75ο λεπτό, ενώ για τον Δαμάγητο σκόραραν οι Δημήτρης Πασσάλης στο 45ο λεπτό και Γιώργος Σχοινάκης στο 57ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Τα τέρματα του Κλεάνθη πέτυχαν οι Ερνέστο Κουλλόλι στο 39ο λεπτό, Κώστας Καλημέρης στο 57ο λεπτό και Μιχάλης Μόσχος στο 84ο λεπτό, ενώ τα γκολ του Ευκλή Σορωνής σημείωσε ο Παντελής Καμπούρης στο 48ο και 78ο λεπτό.