Λύγισε στο φινάλε ο Ανταγόρας

Ο Ανταγόρας Κω δεν άντεξε και λύγισε στο τελευταίο δεκάλεπτο, χάνοντας στην έδρα του από τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου με σκορ 57-46. Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα της κωακής ομάδας στο σπίτι της, σ’ ένα ιδιαίτερα σημαντικό παιχνίδι. Η επιθετική δυστοκία, η εκνευριστική αστοχία και οι κακές επιλογές στοίχησαν στον Ανταγόρα, ο οποίος ηττήθηκε από μία ομάδα, που έχει επίσης ως στόχο την παραμονή στην Α2 Κατηγορία. Με επιμέρους σκορ 5-17 στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Αγίου Δημητρίου πήρε τη νίκη, έχοντας σε πολύ καλή μέρα την έμπειρη Δασκαλοπούλου. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα, με τον Ανταγόρα να έχει για μία ακόμη φορά παράπονα από τη διαιτητή Ανθή Χαϊνά.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-12, 31-29 (ημ.), 41-40, 46-57
Διαιτητές: Χουγιάζος- Χαϊνά
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Κασάπογλου 12(1), Φραζή, Σαράγια 6(2), Πατμίου 4, Βελούδου 15(1), Τόσκα 9(1), Στάκκου, Δρεττάκη, Γαλαχουσίδη.
Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ (Πρασσά): Δασκαλοπούλου 20(2), Κωνσταντίνου, Σιγάλα 4, Πανταζή 6, Γκέργκι 4, Ξάνθου 10, Γασπαράτου 8(1), Ζουρτσανούι 4, Μήτση 1.