Γ’ Εθνική Κατηγορία: (Χ)αμένη ευκαιρία

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Τριγλία Ραφήνας και Α.Σ. Ρόδος, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2, στο δεύτερο χρονικά παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 4ο όμιλο.
Τα «ελάφια» παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, βρήκαν τον τρόπο να αντιδράσουν, φτάνοντας στην ισοφάριση μέσα σε πέντε λεπτά και είχα ευκαιρίες να πετύχουν και τρίτο τέρμα για να κατακτήσουν την νίκη, χωρίς όμως να τις εκμεταλλευτούν.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα της Τριγλίας Ραφήνας να παίρνει το έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας, πιέζοντας την εστία του Α.Σ. Ρόδος για να ανοίξει το σκορ.
Η πίεση των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 27ο λεπτό, όταν ο Μπίρης με ωραία κεφαλιά, έπειτα από φάουλ του Καλογιάννη έκανε το 1-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Το δεύτερο ημίχρονο, άρχισε με τον χειρότερο τρόπο για τα «ελάφια», καθώς στο 64ο λεπτό η Τριγλία διπλασίασε τα τέρματα της με δράστη τον Τσαγκάρη (2-0).
Ωστόσο , το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων, αφύπνισε τους ποδοσφαιριστές του Α.Σ. Ρόδος, που σε διάστημα πέντε λεπτών, έφτασαν στην ισοφάριση.
Αρχικά μείωσαν σε 2-1 στο 65ο λεπτό με τον Ευγενικό και στο 69ο λεπτό, ισοφάρισαν σε 2-2 με γκολ του Αμανατίδη.
Από εκείνο το χρονικό σημείο και μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν και άλλα τέρματα, χωρίς όμως να τα καταφέρουν, με το ισόπαλο σκορ 2-2 να σφραγίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.
Τα γκολ
27ο λεπτό, γκολ. Σέντρα- φάουλ του Καλογιάννη μέσα στην περιοχή του Α.Σ. Ρόδος, είχε αποδέκτη της μπάλας τον Μπίρη που με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του Πάππου, κάνοντας το 1-0 για την Τριγλία.
64ο λεπτό, γκολ. Ωραία σέντρα του Νικολόπουλου στον Καλογιάννη, ο τελευταίος έστρωσε την μπάλα με το στήθος στον Τσάγκαρη που με πλασέ από την μικρή περιοχή πέτυχε το 2-0 για την Τριγλία.
65ο λεπτό, γκολ. Πάσα του Στάτη στον Ευγενικό, που με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων, μειώνοντας σε 2-1 για τον Α.Σ. Ρόδος.
69ο λεπτό. Γκολ. Ασίστ του Ευγενικού στον Αμανατίδη ο οποίος κινήθηκε έξυπνα στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ ισοφάρισε σε 2-2 για τα «ελάφια».
Τριγλία Ραφήνας: Δημίζας, Καμβύσης, Κοτσαλάς ( 73ο Κότσι), Μακρής, Μπίρης, Μητσόπουλος (87ο Παπαδόπουλος), Νικολόπουλος, Τσαγκάρης (77ο Σαλταμάρας), Ποτουρίδης, Παπασάββας, Καλογιάννης.
Α.Σ. Ρόδος: Πάππος, Καντιμοίρης, Κουρούπης, Ανδρίκος, Τζιμογιάννης, Τζιβίλογλου, Στάτης (67ο Ιμεραλιλάι), Ευγενικός (89ο Νικήτας), Ατματσίδης, Γανωτάκης (52ο Αμανατίδης), Χατζηλιόντας.