Χάλκινο μετάλλιο η Τσαβαρή στη Λέσβο

Η Βαρβάρα Φασόη ήταν η μεγάλη νικήτρια των γυναικών, στην ατομική χρονομέτρηση, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου που διεξήχθη στη Λέσβο. Στο βάθρο μαζί με την αθλήτρια του Ολυμπιακού Π.Χ. ανέβηκαν η Αργυρώ Μηλάκη (ΠΟ Τρίπολης) και η Ελένη Τσαβαρή του ΠΣΡ Μεσόγειος.

Χατζηστύλη Αθηνά (ΑΟ Θησέας) 00:34.27

Η Αργυρώ Μηλάκη αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας 2018 στο αγώνισμα της αντοχής, ενώ βάθρο των γυναικών ανέβηκαν επίσης η Βαρβάρα Φασόη και η Κωνσταντίνα Συντζανάκη. Η Ελένη Τσαβαρή κατέκτησε τελικά την τέταρτη θέση αν και προσπάθησε για ακόμη ένα μετάλλιο.

Χατζηστύλη Αθηνά (ΑΟ Θησέας) 02:46.59

Η Στέλιος Φαραντάκης ήταν ο νικητής των ανδρών, στην ατομική χρονομέτρηση, ενώ δεύτερος ήταν ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης (ΠΟΧ Τάλως) και τρίτος ο Χαράλαμπος Καστραντάς (ΠΟΗ Κάστρο). O Πολυχρόνης Τζωρτζάκης αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας 2018 στο αγώνισμα της αντοχής, ενώ στο βάθρο των ανδρών ανέβηκαν επίσης ο Στέλιος Φαραντάκης και ο Χαράλαμπος Καστραντάς.

Καλή ήταν η παρουσία του αθλητή του Ροδήλιου, Κυριάκου Παπασταματάκη,  οποίος αποχαιρέτησε τη διοργάνωση με  την 9η θέση στην Ατομική Χρονομέτρηση και την 19η στον αγώνα αντοχής.

(φωτογραφία: thecyclingjournal.gr)