Κύπελλο Δωδεκανήσου: Προκρίθηκε η Α.Ε. Αδελφοσύνης

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Δωδεκανήσου προκρίθηκε η Α.Ε. Αδελφοσύνης, μετά από την νίκη της με σκορ 3-2 σε βάρος του Α.Σ. Τήλος στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 1η φάση της διοργάνωσης.
Η ομάδα του Ηλία Λοΐζου έκανε τα εύκολα δύσκολα, αφού παρότι προηγήθηκε με σκορ 2-0 με τέρματα των Τσιριγώτη στο 9ο λεπτό και Τοπάλ στο 22ο λεπτό, ισοφαρίστηκε από τους Τηλιακούς με τέρματα που σημείωσαν ο Ανγκόλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 35ο λεπτό και ο Φιλακούρης στο 51ο λεπτό.
Ωστόσο, στο 56ο λεπτό ο Ταμπάκ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για τους γηπεδούχους, δίνοντας την πρόκριση στην Α.Ε. Αδελφοσύνης η οποία θα υποδεχθεί στην 2η φάση του θεσμού τον Ηρακλή Μαριτσών.
Α.Ε. Αδελφοσύνης: Γουργούλιας, Πρωτόπαπας (87ο Αμντούλ Σαλάμ), Μπουμπουλάκης, Γουλίτσας, Εμίρογλου (83ο λ.τρ. Λιούρας), Τοπάλ (46ο λ.τρ. Αποστολόπουλος), Τσιριγώτης, Αποστόλου, Μπουλουντίδης, Στάμου (61ο Ζαμαντάκης), Ταμπάκ.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Σακελλάρης Κ., Ρούκο, Αλιφέρης, Χαραλαμπάκης, Χατζηφούντας, Σακελλάρης Η., Φιλακούρης, Καρράς, Ανγκόλι, Λεβτσένκο.