«Τρίποντο» με Μίρτσεβ

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του, στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, πέτυχε ο Αστέρας Μασάρων, που επικράτησε μέσα στην Κω, του Ανταγόρα με σκορ 1-0, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Η ομάδα του Σάββα Σταυρίδη, σε ακόμα μία αναμέτρηση είχε πρωταγωνιστή τον Βάσκο Μίρτσεβ, καθώς ήταν ο σκόρερ του τέρματος που έκρινε την αναμέτρηση, με τον υψηλόσωμο επιθετικό να φτάνει τα τρία συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα.
Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες σε όλη την διάρκειά του, καθώς τόσο ο Ανταγόρας, όσο και ο Αστέρας Μασάρων, προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους και να δημιουργήσουν ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία.
Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πέτυχαν το γκολ που έκρινε τον νικητή και μάλιστα σε καθοριστικό χρονικό σημείο.
Ήταν το 44ο λεπτό, όταν συνεργάστηκαν οι Γιώργος και Λευτέρης Πλαγγέντης, με τον τελευταίο να κάνει την παράλληλη πάσα, που είχε αποδέκτη τον Μίρτσεβ, ο οποίος με πλασέ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς στο 80ο λεπτό ο Μαρίνος αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, ενώ οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με εννέα ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκαν οι Νικήτας ( 85ο λεπτό) και Κιλασίν Ε. ( 90ο λεπτό), με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Το παιχνίδια διαιτήτευσε ο Φραγκιαδάκης, με βοηθούς τους Ατσαλάκη και Στάμο.
Ανταγόρας : Τσαραπατσάνης, Μπριάζνας (55ο Μέμα ), Αρκούδας, Αρβανίτης, Αποστολόπουλος, Μαρίνος, Τσιφτσίδης, Λαζαρίδης, Κλειδαράς, Σχουλλής ( 63ο Κατσαμούνδης ), Ναβροζίδης (46ο Ντεμκόλι).
Αστέρας Μασάρων : Τόππος, Σκούμπρος, Διονυσακόπουλος, Κιλασίν Ε., Κιλασίν Χ., Μπαϊρακτάρης ( 65ο Λαουδίκος), Νικήτας, Μίρτσεβ (82ο Λούππος ), Πλαγγέντης Γ. (46ο Χατζημανώλης Α.) Πλαγγέντης Ε., Πατσιαούρας.