Τα έκανε όλα ο Ορφανίδης

Στα νικηφόρα αποτελέσματα, επέστρεψε ο Φοίβος, καθώς επικράτησε του Κλεόβουλου στο γήπεδο Κρεμαστής, με σκορ 2-1.
Η ομάδα του Κώστα Πάττα είχε πρωταγωνιστεί τον Νίκο Ορφανίδη, που τα έκανε όλα στην αναμέτρηση, καθώς σημείωσε και τα δύο γκολ των νικητών, ενώ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 61ο λεπτό.
Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενος, καθώς αιφνιδίασαν την ομάδα του Φοίβου.
Στο 1ο λεπτό, ο πολύπειρος επιθετικός Αλέκος Κακλαμάνος έγινε αποδέκτης της μπάλας, μετά από πάσα στην «πλάτη» της άμυνας των γηπεδούχων και με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για τους Λινδιακούς ( 1-0).
Οι Κρεμαστενοί, παρά την «ψυχρολουσία» από το γκολ που δέχτηκαν, ανέβασαν την απόδοση τους, πιέζοντας την εστία του Χρυσανθή, προκειμένου να φτάσουν στην ισοφάριση, κάτι που το κατάφεραν στο 14ο λεπτό, με τον Νίκο Ορφανίδη να πλασάρει εύστοχα.
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την πίεση τους και κατάφεραν να ανατρέψουν το σε βάρος του σκορ στον 24ο λεπτό, με δράστη και πάλι τον Νίκο Ορφανίδη, με το 2-1 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα πρώτα λεπτά, μέχρι και το 61ο λεπτό, όταν ο Φοίβος έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς ο διαιτητής Θωμάς Πατσιόπουλος, απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Νίκο Ορφανίδη.
Από εκείνο το χρονικό σημείο και έπειτα, οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν σωστά την αναμέτρηση, μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα, κατακτώντας την πολύτιμη νίκη.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Θωμάς Πατσιόπουλος, με βοηθούς τους Μοσχάτο και Τσέτσο.
Φοιβος: Ψωμιάδης, Πομπού, Φελεγκάκης, Τζεμαλάι, Σαλαμαστράκης, Ορφανίδης, Αξιώτης (85ο Κοντόγιαννος), Δράκος ( 45ο Πάττας), Αργέντης (70ο Κουδούνης), Μαΐλης, Ζουρούδης.
Κλεόβουλος: Χρυσανθής, Ανδρεόπουλος, Αναστασιάδης, Κωστάκης, Κακλαμάνος Μ. (55ο λ.τρ. Διακογεωργίου), Μπάρδης, Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος, Κακλαμάνος Α., Κολιοκώστας, Κουκουτσέλας.